Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Uczelnia ramię w ramię z urzędem

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Uczelnia ramię w ramię z urzędem

Kielce / 19 czerwca 2017 / Tekst

Wspieranie studentów i absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej w świadomym planowaniu swojej kariery zawodowej – taki jest cel porozumienia, które kielecka uczelnia podpisała z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Jak mówi Arkadiusz Piecyk, dyrektor WUP w Kielcach, brakuje pomostu, który połączyłby studentów i świat nauki z pracodawcami i ich oczekiwaniami. – Chcemy właśnie taką rolę w tym porozumieniu spełniać – informuje. Zdaniem profesora Wiesława Trąmpczyńskiego, rektora Politechniki Świętokrzyskiej, absolwenci jego uczelni nie mają większych problemów ze znalezieniem pracy, ale każde działanie mające im to ułatwić jest jak najbardziej pożądane. – Jestem przekonany, że to porozumienie po prostu pomoże naszym studentom – przewiduje rektor.

W ramach współpracy doradcy zawodowi WUP będą udzielać studentom porad i wskazówek związanych m.in.  z bezpiecznym podejmowaniem pracy poza granicami kraju w ramach tzw. sieci Eures. Politechnika Świętokrzyska wesprze z kolei WUP w rekrutacji uczestników do podejmowanych przez urząd działań.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna