Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Trwają Targi AGROTECH

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Trwają Targi AGROTECH

Kielce / 15 marca 2019 / Tekst

750 wystawców z 25 krajów świata, 1000 nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczy oraz rekordowa powierzchnia ekspozycyjna – tak wyglądają Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, które odbywają się w Targach Kielce. Impreza obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.

Wydarzenie to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to również największa wystawa targowa w Polsce spośród wszystkich branż gospodarki. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło ponad 70 tysięcy zwiedzających.

Targi otworzyła wicepremier Beata Szydło oraz Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Potrwają one do 17 marca. Zwiedzający mogą zobaczyć wiele premier ciągników i maszyn. – Specjalizujemy się w produkcji ciągników. Oferujemy dwa nowe modele – mówi Mariusz Lewandowski, prezes zarządu URSUS Dystrybucja, który zwraca uwagę jak ważne są targi rolnicze, szczególnie ze względu na rosnące problemy w branży. – Branża rozwijała się do roku 2016. Teraz ciężko mówić o rozwoju ze względu chociażby na zmiany norm emisji spalin. Dzięki temu miejscu jesteśmy jednak w stanie pokazać nasze wyroby i mieć bezpośredni kontakt z klientem i jest to dla nas bardzo ważne – dodaje.

Z kolei, Łukasz Kantanista z firmy specjalizujące się w sprzedaży maszyn do rozsiewu nawozu, siewu zbóż i oprysków mówi o tym, czym dla reprezentowanego przez siebie przedsiębiorstwa jest udział w targach. – Traktujemy je jako spotkanie z klientami i podtrzymanie z nimi relacji. Na rynku jesteśmy 15 lat, więc cieszymy się dużym zainteresowaniem – wyjaśnia.

W programie Targów AGROTECH znalazło się wiele konferencji, szkoleń i wykładów. W ramach imprezy odbywają się również Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

ZOSTAW KOMENTARZ