Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Dni Książki Historycznej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Dni Książki Historycznej

22 lutego 2019 / Tekst

Trwają Dni Książki Historycznej zorganizowane przez Muzeum Historii Kielc oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z autorami, kiermasz książek oraz liczne wykłady. Celem  przedsięwzięcia jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu.

- Podczas wydarzenia zaprezentują swoje wydawnictwa i "wypożyczą" swoich autorów instytucje, które zajmują się w Kielcach publikacjami historycznymi. Piątkowe spotkanie w Bibliotece Wojewódzkiej jest rodzajem salonu książki historycznej, a w sobotę w naszym muzeum będą odbywać się różne wydarzenia, głównie o charakterze seminaryjnym czy prelekcyjnym prowadzone przez autorów różnych publikacji kieleckich - informuje Krzysztof Myśliński, kierownik Działu Edukacji i Promocji w Muzeum Historii Kielc.

Spotkaniom z autorami towarzyszy również kiermasz książki historycznej, na którym można kupić większość prezentowanych wydawnictw. Wydarzenie jest też okazją do zdobycia wydawnictw niedostępnych w normalnej dystrybucji księgarskiej.

-Myślę, że teraz trwa renesans książki historycznej. Dużo się mówi także o historii, cały czas odkrywamy prawdy nieodkryte. Sam widzę, że często zaskakują mnie nowe wątki historyczne. Ukazuje się dużo nowych publikacji, także w wymiarze regionalnym. Wydarzenie jest okazją do pokazania tych nowości - podkreślił Andrzej Dąbrowski, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Muzeum Historii Kielc przewidziało również wystawę wydawnictw z ostatniego roku trwającą ok. dwóch tygodnia od piątku 22 lutego, dostępną dla uczestników Kieleckich Dni Książki Historycznej, a następnie zwiedzających muzeum.

Szczegółowy program zaplanowanych spotkań z autorami i prezentacji książek można znaleźć na stronie Muzeum Historii Kielc oraz w utworzonym wydarzeniu na Facebooku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna