Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Tłumy na Studenckich Targach Pracy i Praktyk

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Tłumy na Studenckich Targach Pracy i Praktyk

13 marca 2018 / Tekst

Kilkaset osób uczestniczyło w tegorocznych Studenckich Targach Pracy i Praktyk na Politechnice Świętokrzyskiej. Zainteresowani mogli  nie tylko zapoznać się z ofertami pracy i praktyk, ale także wziąć udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z różnych firm.

- Cieszymy się, że nasze targi spotkały się z tak dużym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców, jak i uczniów, i studentów. Mamy nadzieję, że jak największa część młodych ludzi nawiąże kontakty, które ułatwią im zdobycie pracy - powiedział Bartłomiej Zarzycki, kierownik Akademickiego Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej.

W tegorocznej edycji zaprezentowało się ponad czterdziestu pracodawców. - Wśród wystawców byli między innymi: ZF, czyli jeden z gigantów branży motoryzacyjnej, firma Britenet z rynku programistycznego oraz wiele innych przedsiębiorców z różnych branż. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie nas coraz więcej. Chcemy, aby  na naszych targach prezentowały się te firmy, które  poszukują pracowników z kompetencjami, które można nabyć studiując na Politechnice Świętokrzyskiej - podkreślił Bartłomiej Zarzycki.

Warto dodać, że tegoroczna edycja imprezy  została rozszerzona m.in. o szkolenia i warsztaty prowadzone przez specjalistów z firm. - Chcemy dawać studentom możliwość zdobycia nowej wiedzy i kompetencji, stąd też te warsztaty i szkolenia.  Zależy nam na tym,  aby studenci poznali problematykę, z którą firmy na co dzień się zmagają. Wszystko po to, by  już na studiach mogli się tą tematyką zainteresować i dzięki temu mieć większe szanse na rynku pracy - uzupełnił kierownik Akademickiego Centrum Kariery.

W targach wziął udział między innymi Przemysław, student Politechniki Świętokrzyskiej. - Bardzo się cieszę, że tu przyszedłem. Szukałem  praktyk i dostałem dużo ofert związanych z moim kierunkiem, jestem więc bardzo zadowolony - przyznał student.

Zadowolona z targów jest także Katarzyna. - To ogromny plus, że w jednym miejscu jest tyle ofert pracy i to w dodatku związanych z kierunkami  studiów na naszej uczelni - powiedziała.

Głównym punktem wydarzenia była  debata „Rynek pracownika – prawda czy mit?”, w której wzięli udział przedstawiciele instytucji rynku pracy, otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy.

Studenckie Targi Pracy i Praktyk  w murach Politechniki zostały zorganizowane po raz drugi. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to cykliczne wydarzenie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna