Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Tłumy na spotkaniu władz miasta z organizacjami pozarządowymi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Tłumy na spotkaniu władz miasta z organizacjami pozarządowymi

12 lutego 2019 / Tekst
fot. um.kielce.pl fot. um.kielce.pl

Ponad 300 osób wzięło udział w spotkaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych z władzami miasta. Ludzi było tak dużo, że urzędnicy musieli w ostatniej chwili zmienić miejsce spotkania.

Docelowo miało się ono odbyć w sali Urzędu Stanu Cywilnego, ale ze względu na dużą frekwencje przeniesiono je do sali sesyjnej. - Pierwszy raz czuje, że to jest ta nasza moc. Moc Kielc. Widać jak dużo nas jest. Tych, którzy chcą zmieniać Kielce - mówiła pełnomocnik prezydenta Kielc, Danuta Papaj.

Głównym tematem spotkania było wypracowanie elementów współpracy między władzami miasta a organizacjami samorządowymi. Ustalono, że organizacje pozarządowe, zgodnie z profilem swojej działalności, podzielone zostaną na sektory związane ze sprawami społeczno-obywatelskimi, pomocą dla niepełnosprawnych, ekologią, turystyką, sportem czy kulturą.

Dyskutowano również o możliwości powstania w Kielcach Centrum Organizacji Pozarządowych. - Niektóre organizacje mają swoje biuro, a część nie ma. Tutaj jesteśmy zgodni, że takie miejsce dostępne dla wszystkich powinno powstać - dodaje Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Ze wstępnych propozycji  wynika, że Centrum Organizacji Pozarządowych  mogłoby powstać przy ulicy Zamkowej 4 lub w dawnym budynku BWA przy ul. Leśnej. W jednej i drugiej lokalizacji znalazłyby się sale konferencyjne oraz biura, które mogłyby być oddane do dyspozycji stowarzyszeń, fundacji czy miejskich organizacji.

ZOSTAW KOMENTARZ