Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Tłumy na spotkaniu władz miasta z organizacjami pozarządowymi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Tłumy na spotkaniu władz miasta z organizacjami pozarządowymi

12 lutego 2019 / Tekst
fot. um.kielce.pl fot. um.kielce.pl

Ponad 300 osób wzięło udział w spotkaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych z władzami miasta. Ludzi było tak dużo, że urzędnicy musieli w ostatniej chwili zmienić miejsce spotkania.

Docelowo miało się ono odbyć w sali Urzędu Stanu Cywilnego, ale ze względu na dużą frekwencje przeniesiono je do sali sesyjnej. - Pierwszy raz czuje, że to jest ta nasza moc. Moc Kielc. Widać jak dużo nas jest. Tych, którzy chcą zmieniać Kielce - mówiła pełnomocnik prezydenta Kielc, Danuta Papaj.

Głównym tematem spotkania było wypracowanie elementów współpracy między władzami miasta a organizacjami samorządowymi. Ustalono, że organizacje pozarządowe, zgodnie z profilem swojej działalności, podzielone zostaną na sektory związane ze sprawami społeczno-obywatelskimi, pomocą dla niepełnosprawnych, ekologią, turystyką, sportem czy kulturą.

Dyskutowano również o możliwości powstania w Kielcach Centrum Organizacji Pozarządowych. - Niektóre organizacje mają swoje biuro, a część nie ma. Tutaj jesteśmy zgodni, że takie miejsce dostępne dla wszystkich powinno powstać - dodaje Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Ze wstępnych propozycji  wynika, że Centrum Organizacji Pozarządowych  mogłoby powstać przy ulicy Zamkowej 4 lub w dawnym budynku BWA przy ul. Leśnej. W jednej i drugiej lokalizacji znalazłyby się sale konferencyjne oraz biura, które mogłyby być oddane do dyspozycji stowarzyszeń, fundacji czy miejskich organizacji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna