Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Targi Plastpol rozpoczęte

wtorek, 22 maja 2018 13:38 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Symulator F16, druk 3D czy konkurs wiedzy o tworzywach sztucznych – takie atrakcje czekają na uczestników targów Plastpol organizowanych w Kielcach. W Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy bierze udział 812 firm z 4 kontynentów.

Wystawcy prezentują możliwości, jakie daje współczesny przemysł tworzyw sztucznych. Otwierając imprezę Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce wspomniał o coraz większym znaczeniu wydarzenia na świecie. – Cieszy mnie to, że w ubiegłym roku mieliśmy wystawców z 36 krajów, a obecnie z 39. To bardzo pozytywny trend. Mam również nadzieję, że dzięki swej atrakcyjności targi Plastpol przyciągną zwiedzających – dodał prezes Mochoń.

Przedsiębiorstwa prezentują najnowsze rozwiązania techniczne związane z produkcją tworzyw sztucznych. Zwiedzający mogą zobaczyć nowoczesne wtryskarki, granulaty o wysokiej wydajności, ale również chyba najbardziej dynamiczny segment branży – drukarki 3D, o których opowiada Paweł Kogut, przedstawiciel jednego z wystawców. – Druk 3D to nie tylko jedna, ale wiele różnorodnych technologii. Niektóre wypadają z rynku, ale inne na niego wchodzą. Dzięki trójwymiarowej drukarce konstruktorzy i producenci mogą w łatwy sposób stworzyć prototyp produktu, co pozwoli na szybsze wdrożenie nowych rozwiązań – tłumaczy Paweł Kogut.

Tworzywa sztuczne nierozłącznie związane są z problemem ochrony środowiska. Wśród wystawców dostrzec można coraz większą świadomość odpowiedzialności za społeczeństwo. – Recykling, którym się zajmujemy wychodzi naprzeciw dzisiejszym trendom. Pojawia się problem jakości przy powtórnym wykorzystaniu materiału. Robimy jednak dobrą robotę i nasze działania są coraz bardziej skuteczne – wskazuje na konflikt między ochroną środowiska, a jakością Paweł Mach z firmy zajmującej się recyklingiem.

Na Targach nie zabrakło oczywiście dodatkowych atrakcji. Każdy mógł odebrać darmowe miski i pojemniki plastikowe. Jedna z firm przygotowała dla swoich klientów…symulator F16. – Lubimy zaskakiwać, dlatego w tym roku postawiliśmy na świat wirtualny, w którym każdy może wcielić się w pilota myśliwca – powiedział Piotr Sopata, jeden z pomysłodawców zabawy.

Na Targach odbędzie się również finał konkursu dotyczącego tworzyw sztucznych i technologii przetwórstwa zorganizowany wspólnie przez Targi Kielce i firmę Omniplast.

To 22. edycja Targów Plastpol. W zeszłym roku zobaczyło ją prawie 19 tysięcy osób. Targi potrwają do piątku.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO