Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Targi Kielce walczą z pandemią. W nowej ofercie produkcja mebli, kiermasze, agencja reklamowa

czwartek, 07 maja 2020 21:08 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Targi Kielce szykują  pakiet nowych usług na czas epidemii. Zamiast imprez wystawienniczych zorganizują giełdy i kiermasze. W planach jest także uruchomienie agencji reklamowej oraz działalność usługowa – produkcja mebli ogrodowych i aranżacja wnętrz.  – Chcemy utrzymać w firmie to, co jest najcenniejsze – czyli naszą załogę – mówi prezes Targów Andrzej Mochoń. 

Szef ośrodka wystawienniczego przyznaje, że ze względu na obostrzenia imprezy wstawiennicze nie będą mogły się odbyć prawdopodobnie do jesieni. Do tego czasu spółka chce zająć się inną działalnością.

– Mamy spory potencjał, wykwalifikowanych pracowników, hale i tereny zewnętrzne. Pomyśleliśmy, że ten czas musimy wykorzystać twórczo. Chcemy zrobić coś, co będzie społecznie użyteczne, co podniesie morale w firmie – podkreśla prezes Targów Kielce.

Zamiast targów w ośrodku będą organizowane kiermasze. Pierwszy z nich, giełda ogrodnicza, odbędzie się 16 maja.  –  Mamy duży teren, gdzie można wjechać samochodem i przy zachowaniu norm sanitarnych wybrać się na zakupy – dodaje Mochoń.

W planach jest także organizacja m.in giełd rowerowych i kwietnych. Poza tym realizowanych będzie około dziesięciu innych projektów. Pracownicy Targów naprawią uszkodzony sprzęt IT, będą świadczyć usługi reklamowe, a nawet zaprojektują i wykonają meble ogrodowe.

– Nasze służby tworzyły bardziej skomplikowana konstrukcje, przygotowując i budując stoiska targowe. Myślę, że to spotka się z zainteresowaniem – tym bardziej, że spędzamy dużo więcej czasu w ogrodach i domach niż zazwyczaj. Będziemy także świadczyć usługi z zakresu aranżacji ogrodów – zapowiada prezes.

Każdy rodzaj usług będzie przydzielony do innego zespołu. Z pracownikami umówimy się na spotkanie albo wideorozmowę, żeby ustalić szczegóły.

Andrzej Mochoń nie ukrywa, że bilans finansowy tego roku z pewnością nie będzie pozytywny. W związku z przestojem Targi były zmuszone nie tylko zrezygnować z imprez wystawienniczych, ale także inwestycji, w tym budowy nowej hali.

– Jak pandemia wpłynie na finanse targów, będziemy wiedzieć na początku przyszłego roku. Jedno jest pewne: chcemy utrzymać w firmie to, co jest najcenniejsze – czyli naszą załogę. Chcę z nią dotrzeć do końca kryzysu – mówi Mochoń.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO