Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Targi dla studentów i absolwentów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Targi dla studentów i absolwentów

Kielce / 16 kwietnia 2018 / Tekst
Targi dla studentów i absolwentów zdjęcia: Basia Szafulska

Staże w dużych firmach, propozycje inkubatorów przedsiębiorczości, wolontariat. Taką ofertę przedstawili wystawcy podczas targów dla studentów „Praca, Kariera, Rozwój”. Odwiedzający Centrum Kongresowe Targów Kielce mogli zapoznać się z propozycjami 35 różnych instytucji.

Targi skierowane były zarówno do studentów jak i absolwentów szkół wyższych. Młodzi ludzie mogli sprawdzić jakie mają możliwości na samym początku swojej kariery zawodowej. Jak mówi Agata Niemczyk przewodnicząca organizacji AIESEC w Kielcach, która współorganizowała imprezę, efektów takich targów nie można się spodziewać natychmiastowo. - Wszystko się okaże za jakiś czas. Targi mają przede wszystkim podsunąć studentom oferty pracy czy możliwości podniesienia swoich kwalifikacji – mówi Agata Niemczyk.

Wartą uwagi propozycją zawsze jest wolontariat. Taką ofertę prezentowało Regionalne Centrum Wolontariatu, które koordynuje między innymi projekty międzynarodowe. - Mamy wolontariat lokalny, dzięki któremu młodzi ludzie na miejscu mogą zdobywać kompetencje i umiejętności na rynku pracy. Mamy też szeroką ofertę wyjazdów zagranicznych, staży, szkoleń i to one cieszą się największą popularnością. Kursom międzynarodowym można poznać ciekawych ludzi i odwiedzić różne miejsca na terenie Europy - mówi Marta Gwóźdź z RCW.

Wśród dużych firm, które prezentowały się na targach możemy wymienić Echo Investment. Firma poszukuje aktualnie stażystów. - Poszukujemy ludzi do sześciu różnych działów. To płatne praktyki, które odbędą się w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień. Mamy ciekawą propozycję dla osób po kierunkach technicznych. Coś dla siebie znajdą też absolwenci studiów związanych z finansami, rachunkowością czy IT - mówi Anna Stachewicz z działu HR przedsiębiorstwa.

Nie każdy młody człowiek chce pracować dla kogoś. Niektórzy wolą rozkręcić własny biznes i mają już na to pomysł. Takim osobom pomagają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. - Są takie osoby, które przychodzą do nas są pewne swoich pomysłów. Są też tacy, którzy chcą skonsultować się z nami. Umawiają się oni z naszą menadżer Martą Bogucką, z którą omawiają pomysł na biznes. Takim osobom pomagamy przygotować biznesplan. Pozostałe formalności nie trwają zbyt długo, bo w przeciągu 2-3 dni można otworzyć własną firmę - mówi Marlena Krzos z AIP.

Targom towarzyszyły warsztaty z zakresu wizerunku w sieci czy umiejętności miękkich oraz forum na temat gospodarki 4.0.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna