Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Targi dla studentów i absolwentów

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 16:10 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
zdjęcia: Basia Szafulska
Dariusz Skrzyniarz

Staże w dużych firmach, propozycje inkubatorów przedsiębiorczości, wolontariat. Taką ofertę przedstawili wystawcy podczas targów dla studentów „Praca, Kariera, Rozwój”. Odwiedzający Centrum Kongresowe Targów Kielce mogli zapoznać się z propozycjami 35 różnych instytucji.

Targi skierowane były zarówno do studentów jak i absolwentów szkół wyższych. Młodzi ludzie mogli sprawdzić jakie mają możliwości na samym początku swojej kariery zawodowej. Jak mówi Agata Niemczyk przewodnicząca organizacji AIESEC w Kielcach, która współorganizowała imprezę, efektów takich targów nie można się spodziewać natychmiastowo. - Wszystko się okaże za jakiś czas. Targi mają przede wszystkim podsunąć studentom oferty pracy czy możliwości podniesienia swoich kwalifikacji – mówi Agata Niemczyk.

Wartą uwagi propozycją zawsze jest wolontariat. Taką ofertę prezentowało Regionalne Centrum Wolontariatu, które koordynuje między innymi projekty międzynarodowe. - Mamy wolontariat lokalny, dzięki któremu młodzi ludzie na miejscu mogą zdobywać kompetencje i umiejętności na rynku pracy. Mamy też szeroką ofertę wyjazdów zagranicznych, staży, szkoleń i to one cieszą się największą popularnością. Kursom międzynarodowym można poznać ciekawych ludzi i odwiedzić różne miejsca na terenie Europy - mówi Marta Gwóźdź z RCW.

Wśród dużych firm, które prezentowały się na targach możemy wymienić Echo Investment. Firma poszukuje aktualnie stażystów. - Poszukujemy ludzi do sześciu różnych działów. To płatne praktyki, które odbędą się w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień. Mamy ciekawą propozycję dla osób po kierunkach technicznych. Coś dla siebie znajdą też absolwenci studiów związanych z finansami, rachunkowością czy IT - mówi Anna Stachewicz z działu HR przedsiębiorstwa.

Nie każdy młody człowiek chce pracować dla kogoś. Niektórzy wolą rozkręcić własny biznes i mają już na to pomysł. Takim osobom pomagają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. - Są takie osoby, które przychodzą do nas są pewne swoich pomysłów. Są też tacy, którzy chcą skonsultować się z nami. Umawiają się oni z naszą menadżer Martą Bogucką, z którą omawiają pomysł na biznes. Takim osobom pomagamy przygotować biznesplan. Pozostałe formalności nie trwają zbyt długo, bo w przeciągu 2-3 dni można otworzyć własną firmę - mówi Marlena Krzos z AIP.

Targom towarzyszyły warsztaty z zakresu wizerunku w sieci czy umiejętności miękkich oraz forum na temat gospodarki 4.0.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO