Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Szymon Hołownia spotkał się z kielczanami

wtorek, 19 maja 2020 13:20 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dzisiaj przy targowisku miejskim, kandydat na prezydenta Szymon Hołownia zorganizował spotkanie prasowe. Na briefingu nie zabrakło zwolenników kandydata na prezydenta RP, choć pojawiały się także osoby mu nieprzychylne. Kandydat mówił przede wszystkim o trudnej sytuacji polskich przedsiębiorców.

Na początku Hołownia odniósł się do miejsca, w którym zorganizował spotkanie.

- To tutaj tak naprawdę ogniskują się realne problemy, z którymi boryka się Polska powoli wychodząca z epidemii koronawirusa. Ta sytuacja w końcu się skończy, ale jej skutki gospodarcze pozostaną z nami na bardzo długo. To jest kilka miesięcy, podczas których działalność małych i dużych firm, przedsiębiorstw, ale także i rolników była ograniczona. Słyszymy o coraz większej liczbie zamykanych polskich firm i o masowych zwolnieniach – mówił kandydat na prezydenta.

 Rozwiązaniem tego problemu ma być według Hołowni realna pomoc od państwa.

- Dlaczego w naszym kraju na postojowe od państwa czeka się tygodniami, jeśli nie miesiącami? W Niemczech czy Holandii środki wypłacane są po kilku godzinach. Wolontariusze piszą do nas z Wielkiej Brytanii i informują, że otrzymują 80 procent wynagrodzenia i nie ma tam z tym żadnego problemu.

Kandydat na prezydenta mówił także o własnych rozwiązaniach, które zaproponował, by pomóc polskim przedsiębiorcom.

- To minimum antykryzysowe:  podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do 2080 złotych na sześć miesięcy, zwolnienie wszystkich z danin publicznych na sześć miesięcy. Po zakończeniu kryzysu będziemy się zastanawiać czy opłaty umarzać, czy rozkładać na raty – zapewniał Hołownia.

Podczas spotkania kandydat mówił także o swoich poglądach na temat publicznych mediów.

- Z mediami publicznymi jest systemowy problem, trwa on już trzydziestu lat. W tym czasie mieliśmy piętnastu prezesów telewizji publicznej i sześciu pełniących obowiązki prezesa. Tylko czterech spośród nich nie było politykami. To jest rzecz, którą trzeba zmienić – wymyślić, co chcemy osiągnąć i zaplanować metodę dochodzenia do tej koncepcji – dodał.

Szymon Hołownia zaznaczał, że obecnie rozpocząć zmianę ku lepszej Polsce może jedynie bezpartyjny prezydent. Krytycznie wyrażał się o rządowym programie odmrażania gospodarki, jako o nieprzemyślanym i nielogicznym.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO