Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Szlachetni pomocnicy świętego Mikołaja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Szlachetni pomocnicy świętego Mikołaja

Kielce / 06 grudnia 2018 / Tekst

6 grudnia to dzień poświęcony świętemu Mikołajowi. To również czas, kiedy obdarowujemy się prezentami i dzielimy się z innymi. W pomoc zaangażowali się uczniowie klasy 5b z Zespołu Szkół Społecznych w Kielcach i wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”.

Młodzi ludzie wraz z wychowawczynią i rodzicami postanowili pomóc rodzinie ze Starachowic, która jest w trudnej sytuacji życiowej. – Jest tam dwóch chłopców. Jeden z nich jest chory na astmę, a mama nie może pracować, bo musi się nim stale opiekować. Potrzebują podstawowych rzeczy takich jak żywność, środki czystości, czy obuwie – mówi Agnieszka Kania, mama jednego z uczniów. – Warto pomagać, bo dobro zawsze wraca. W dzisiejszych czasach, kiedy jest wielu potrzebujących, nie można się zamykać na drugiego człowieka – dodaje.

– Ja jako wychowa realizuje program wychowawczy szkoły, który mamy bardzo szeroko rozbudowany i nastawiony na rozwój empatii i prospołecznych postaw wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwianie na zło, biedę i potrzeby innych. Udział w „Szlachetniej Paczce” przełoży się z pewnością na dalsze funkcjonowanie dzieci i zaprocentuje w dorosłym życiu – wyjaśnia Lucyna Wiśniewska, wychowawczyni klasy.

Klasa 5b liczy 19 uczniów. Wszyscy wiedzą doskonale dlaczego warto pomagać:

ZOSTAW KOMENTARZ