Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Szczekające targi

sobota, 12 listopada 2016 15:54 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Weekend w Targach Kielce upływa… szczekająco, a wszystko za sprawą czworonogów z całego świata, które odwiedziły VI Targi Artykułów dla Psów połączone z X Międzynarodową Wystawą Psów Rasowych.

- Przyjechało do nas około 5600 psów z Europy i całego  świata. Reprezentują przeróżne rasy, niekiedy naprawdę egzotyczne i rzadko spotykane. Myślę, że wystawa jest udana. Ci, którzy wygrali w konkursach są bardzo zadowoleni, ci, którzy przegrali pewnie trochę mniej, ale tak to już bywa w sporcie - powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Mariola Agata Semik, przewodnicząca zarządu kieleckiego oddziału Polskiego Związku Kynologicznego, które współorganizowało tę imprezę. Do tych zadowolonych z pewnością należała Renata Sienkiewicz z Gdańska, która zajmuje się hodowlą rodezjanów. Jej 15-miesięczna suczka Ida osiągnęła zwycięstwo rasy w kategorii psów dorosłych - Jestem zachwycona. Do wystaw trzeba się przygotowywać na długo wcześniej, niż tuż przed wystawą. Był to efekt wielomiesięcznej pracy - powiedziała tuż po zwycięstwie.

Na targach nie brakuje również wystawców oferujących szeroką gamę produktów spożywczych, leczniczych, a także zabawek i akcesoriów dla psów. - Hodowcy przywiązują coraz większą wagę do opieki nad czworonogami, starają się żywić je jak najlepiej. Cieszy nas to, bo edukowanie to również jedno z zadań, jakie stoi przed kynologami - oceniła Mariola Agata Semik.

Targi zakończą się w niedzielę (13.11.) o godzinie 18. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Targów Kielce.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO