Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Szalony Kielecki Dzień Cudzoziemca

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Szalony Kielecki Dzień Cudzoziemca

Kielce / 04 grudnia 2018 / Tekst

Chiński rap, afrykańskie tańce i ukraińskie pieśni – to tylko niektóre z atrakcji Kieleckiego Dnia Cudzoziemca, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Za oknami ponury jesienny wieczór, a na scenie WDK śmiech, kolorowa i międzynarodowa zabawa. Były ukraińskie, chińskie oraz afrykańskie tańce, mogliśmy posłuchać chińskiego rapu, portugalskiej gitary i lirycznej, włoskiej piosenki.

Kielecki Dzień Cudzoziemca to impreza, podczas której zagraniczni studenci pokazują kieleckiej publiczności swoje talenty. To głównie studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na widowni pojawili się też wykładowcy i pracownicy uczelni. Tym samym atmosfera była rodzinna, nie zabrakło żartów i śmiechu.

Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego studiuje już ponad pół tysiąca obcokrajowców, głównie z Ukrainy. – Dla nas to miasto jest nowym domem, zżyliśmy się z Kielcami. Studiujemy tu i żyjemy. Chcemy w ten sposób odwdzięczyć się za wsparcie, które otrzymujemy od was – mówi Maria Bereziuk ze Stowarzyszenia Homo Politicus, które z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego zorganizowało Kielecki Dzień Cudzoziemca.

Tekst: Piotr Burda/UJK

Oprac.: Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ