Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Święto Kielc… i wody

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Święto Kielc… i wody

Kielce / 23 czerwca 2018 / Tekst

Święto Wody zorganizowane przez Wodociągi Kieleckie na mostku nad Silnicą towarzyszyło sobotnim obchodom Święta Kielc. W programie festynu znalazły się między innymi występy muzyczne i teatralne, a w całej akcji Wodociągom towarzyszyło Radio eM Kielce.

Festyn rozpoczął się spektaklem „Kapitan Porządek” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Następnie na scenie zaprezentowały się lokalne talenty, a wśród nich między innymi Roman Grzegorczyk, laureat festiwalu „Scyzoryki” 2016 i 2017. Ważną częścią imprezy był konkurs na krótki utwór literacki lub slogan reklamowy poświęcony kieleckiej kranówce.  

Jak przypomina Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich, kielecka kranówka jest jedną z najlepszych wód w Polsce. – Nie ma lepszej wody w Polsce i w Europie, jest to zbadane i potwierdzone. W tym roku osoby biorące udział w naszym wydarzeniu mogły jej spróbować na przykład pijąc ją z saturatora, co było bezpieczne dla ich zdrowia. Chcemy pokazywać mieszkańcom Kielc oraz regionu, że powinni korzystać z tak pięknego daru, jakim jest właśnie ta woda – wymienia prezes.

Festyn zakończyły występy gwiazd wieczoru – Krzysztofa Respondka i zespołu TOP ONE, po których nastąpiła zabawa pod gwiazdami przy dźwiękach kieleckiej grupy K2.

 ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna