Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Święto czynienia dobra

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Święto czynienia dobra

Kielce / 12 kwietnia 2018 / Tekst

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach przyłącza się do międzynarodowego Dnia Dobrych Uczynków (ang. Good Deeds Day). Jest on obchodzony 15 kwietnia. Ideą tego święta jest niesienie dobra na wszelkie możliwe sposoby.

Good Deeds Day organizowane jest od 11 lat. Tylko w zeszłym roku udział wzięło w nim udział 1,5 miliona wolontariuszy z ponad 75 krajów. W tym roku akcja po raz pierwszy odbędzie się także w Kielcach. - 15 kwietnia będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą robić dobre uczynki. Będą organizować czas podopiecznym Domu Pomocy Społecznej, pomagać w pracach porządkowych w schronisku dla zwierząt, a także zachęcać mieszkańców Kielc do włączenia się w akcję – zapowiada Marta Gwóźdź z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Akcję organizuje RCW przy współpracy z urzędem marszałkowskim. Oto co zaplanowali wolontariusze:

- 10.00 -13.00 - Dom Pomocy Społecznej im. F. Malskiej w Kielcach

Wolontariusze spędzą czas z podopiecznymi DPS (spacer, czytanie książek, gry planszowe, wspólne oglądanie filmów oraz rozmowa).

- 12.00 -14.00 - Schronisko dla zwierząt w Dyminach

Wolontariusze pomogą w pracach porządkowych w schronisku oraz w wyprowadzaniu psów na spacer. Przekażą również zebraną wcześniej karmę i akcesoria dla zwierząt.

14.00 -16.00 - Kielce, ul. Sienkiewicza i Park Miejski - akcja „Razem dla wspólnego dobra”

- W godzinach 14.00 -16.00 nasi wolontariusze będą rozdawać mieszkańcom Kielc baloniki z wyzwaniami zachęcającymi do zrobienia dobrego uczynku oraz sadzonki drzewek z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Chcemy w ten sposób pokazać, że warto pomagać i można to robić na wiele różnych sposobów – informuje Marta Gwóźdź.

ZOSTAW KOMENTARZ