Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Światowy Dzień Chorego z NFZ

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Światowy Dzień Chorego z NFZ

Kielce / 08 lutego 2018 / Tekst

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w piątek, 9 lutego do specjalnego stanowiska z materiałami informacyjnymi, edukacyjnymi, profilaktycznymi oraz dotyczącymi najnowszych zmian i programów w ochronie zdrowia, jak „Leki 75+”, wsteczne ubezpieczenie, abolicja dotycząca poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotne.

11 lutego obchodzimy ustanowiony przez papieża Polaka – Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji, w piątek, 9 lutego w godz. 8-16, w ramach kampanii „NFZ bliżej pacjenta” Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do swojej siedziby przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach na specjalnie przygotowane stoisko z materiałami promującymi badania profilaktyczne, zdrowy tryb życia, bezpieczne leczenie za granicą oraz informacyjno-edukacyjnymi, jak program „Leki 75+” czy możliwość wstecznego ubezpieczenia, abolicja dotycząca poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej.

Na kolejnym specjalnie przygotowanym stanowisku będzie można uzyskać dostęp do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta, portalu dzięki któremu pacjent może między innymi poznać wykaz świadczeń medycznych sfinansowanych przez NFZ; sprawdzić, jakie miał zlecane i wykonane badania; sprawdzić, jakie zrealizował recepty na leki refundowane; dowiedzieć się, ile kosztowały udzielone świadczenia medyczne i dopłaty do leków; sprawdzić status swojego ubezpieczenia i otrzymać informację kiedy się on zmienia (np. kiedy pacjent traci ubezpieczenie);dowiedzieć się, gdzie jest zapisany do lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej; sprawdzić kolejki oczekujących na wizyty w poszczególnych przychodniach; wyszukać placówki medyczne w całym kraju.

Ale to nie wszystko. Na odwiedzających świętokrzyskie biuro NFZ będą czekali również konsultanci do spraw leczenia za granicą, ubezpieczenia zdrowotnego, lecznictwa uzdrowiskowego.

Przypomnijmy, że siedziba świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia mieści się przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach.

Szczegółowy harmonogram:Budynek główny

Hol przy recepcji - specjalne stanowisko z materiałami i wydawnictwami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej, programu „Leki 75+”, wstecznego ubezpieczenia i abolicji dotyczącej poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej

Pokój nr 23 – składanie wniosków do sanatorium (do godz. 14.30).

Pokój nr 9 – potwierdzanie zleceń na materiały medyczne

Pokój nr 19 - wydawanie dostępu do ZIP.

Budynek seminarium

Pokój nr 1 – konsultacje i informacje na temat możliwości wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia i abolicji dotyczącej poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej

Pokój nr 2 – składanie skarg, informacja na temat czasu oczekiwania na świadczenia medyczne.

Pokój nr 4 – wyrabianie karty EKUZ

Pokój nr 11 - sprawdzanie ubezpieczenia zdrowotnego.

ZOSTAW KOMENTARZ