Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Światowej sławy neurolog odwiedził studentów UJK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Światowej sławy neurolog odwiedził studentów UJK

Kielce / 13 marca 2019 / Tekst

Jak zmienia się mózg pod wpływem psychoterapii? Mogli się tego dowiedzieć studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy uczestniczyli w wykładzie otwartym profesora Marca Paganiego z Uniwesytetu La Sapienza w Rzymie.

Marco Pagani bada między innymi skuteczność EMDR, czyli terapii odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych w leczeniu zaburzeń psychicznych. – Zajmuję się głównie neurodegeneracją. W tej dziedzinie moje metody nają największe zastosowanie. Mogą one być jednak stosowane w zasadzie we wszystkich chorobach wymagających spersonalizowanego podejścia. To na przykład choroby nowotworowe czy autoimmunologiczne. Moje metody można stosować też w psychiatrii i psychoterapiii – wyjaśnia prof. Pagani.

Jak mówi profesor Monika Szpringer, prorektor ds. studenckich i kształcenia UJK, uczelnia zapraszając autorytety naukowe stara się budować silną współpracę międzynarodową, która w przyszłości może poskutkować powstaniem internacjonalnych zespołów naukowych. – Naukowcy o światowej renomie mogą przekazać nam bardzo wiele cennej wiedzy. My również możemy pokazać, czym się zajmujemy i jakie prowadzimy badania – wymienia.

Profesor Marco Pagani jest autorem ponad 150 publikacji w czasopismach naukowych, w tym 30 o tematyce zespołu stresu pourazowego, czyli PTSD i terapii EMDR. Ma na koncie 30 wystąpień na konferencjach międzynarodowych i ponad 60 wykładów na temat traumy, PTSD i EMDR.

ZOSTAW KOMENTARZ