Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Świąteczne Zbiórki Żywności czas start!

piątek, 01 grudnia 2017 09:12 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Dziś rozpoczyna się 21. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Kielecki Bank Żywności. Każdy z nas będzie mógł podarować dowolny produkt z długim terminem ważności. Zebrana żywność jeszcze przed świętami trafi do najbardziej potrzebujących.

Wolontariusze Kieleckiego Banku  Żywności przez trzy dni: od 1 do 3 grudnia będą stacjonowali w niemal w 90 sklepach w województwie świętokrzyskim. - Jest to nasza największa w ciągu roku akcja. Tym razem zaangażowanych będzie około 1300 wolontariuszy. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, bo bez nich to przedsięwzięcie by się nie udało - powiedział Sławomir Cedro, prezes Kieleckiego Banku  Żywności.

Podczas akcji zbierane będą produkty o długim terminie ważności, takie jak: cukier, mąka, kasza, olej czy słodycze. - Będziemy wdzięczni za każdy dar - powiedziała Anna Mazur.

Zebrana podczas zbiórki żywność jeszcze przed świętami trafi do najbardziej potrzebujących.

Zbiórkę żywności organizuje również kielecka Caritas. Ta odbędzie się  w dniach: 8 i 9 grudnia pod hasłem pod hasłem „Tak Pomagam”.  Wolontariusze będą obecni w kilkudziesięciu sklepach w całej diecezji.  – Zachęcamy do tego, aby robiąc w  tych dniach zakupy kupić jakiś dodatkowy produkt spożywczy i przekazać go naszym wolontariuszom. Zbieramy żywność z długim terminem żywności, którą będzie można użyć do przygotowywania potraw wigilijnych, np. cukier, mąkę czy olej. Przydatne będą też konserwy – podkreśla ks. Krzysztof Banasik, z-ca dyrektora Caritas.

 Paczki z zebranymi podczas tej zbiórki produktami również  jeszcze przed świętami trafią do najbiedniejszych. Część z nich przekazana będzie także bezdomnym podczas organizowanej dla nich wigilii. Odbędzie się ona 24 grudnia. Rozpocznie ją wspólna Msza św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach o godz. 9:30. Po niej rozpocznie się spotkanie w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO