Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Świąteczne Kielce. Co w niedzielę?

sobota, 28 czerwca 2014 19:54 / Autor: Maciej
Maciej

Tego dnia stolica województwa świętokrzyskiego wkroczy w kulminacyjną fazę świątecznych obchodów. Tego dnia imprezy będą odbywać się m.in. w Parku Miejskim, popularnej Sienkiewce, a także na Rynku.

„Miasto z pasją tworzenia” – pod takim szyldem przebiegają tegoroczne obchody Święta Kielc, jakie rozpoczęły się w piątek. Za nami tradycyjna już Biała Noc, podczas której kielczanie mogli za darmo zobaczyć miejskie placówki kulturalne. Inaugurację świątecznej odsłony miasta uświetniła piąta edycja Sabatu Czarownic. W tym roku dla publiczności zgromadzonej w Amfiteatrze Kadzielnia zagrali m.in. Maryla Rodowicz, Hey, Włodek Pawlik, Piersi, Wilki, a także Justyna Steczkowska.

Z kolei w sobotę na scenie Placu Artystów pojawiła się Eleni. Nie zabrakło organizowanych przez Wzgórze Zamkowe filmów poglądowych. Tematyką było malowanie szkliwami, czy dekorowanie przy pomocy kalki ceramicznej.

Przed nami finał, czyli niedzielna odsłon Święta Kielc. Tego dnia na kieleckim Rynku odbędzie się recital Jerzego Połomskiego „Nie zapomnisz nigdy”. Start o godzinie 17. Wcześniej rozstrzygną się losy Finału Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Rockowych „Rock-Front”. Początek o godzinie 12. Z kolei na Placu Artystów rozpocznie się koncert „W rytmie lata z Zameczkiem”, jaki wykonany zostanie przez Studio Piosenki DK „Zameczek”. Następie konkurs wiedzy o Kielcach i na koniec gwiazda wieczoru, jaką jest zespół Mafia. Początek występu znanej formacji o godzinie 18.45.

Nie zabraknie również brzmień skierowanych do starszej publiczności. O godzinie 20.30 w Domu Środowisk Twórczych „Pałacyk Zielińskiego” rozpocznie się występ grupy Trubadurzy. Wstęp na imprezę to 15 złotych. Natomiast deptak i park miejski opanowany zostanie przez teatry. Punktem programu będą przedstawienia oraz warsztaty aktorskie.

Na koniec koncert zespołu Kombi. Znana kapela Grzegorza Skawińskiego zagości na dachu Galerii Korona. Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz sztucznych ogni.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO