Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Studniówka Szlachetnej Paczki - potrzebni wolontariusze

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Studniówka Szlachetnej Paczki - potrzebni wolontariusze

12 września 2018 / Tekst

Wolontariuszom Szlachetnej Paczki zostało ostatnie sto dni do momentu wyjazdu do potrzebujących z przedświąteczną pomocą. Z tej okazji odtańczyli przy pomniku Henryka Sienkiewicza tradycyjnego poloneza, jednocześnie zachęcając przechodniów do zaangażowania w projekcie.

Studniówka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości to happening mający na celu poinformowanie społeczeństwa o możliwości współpracy w realizacji dwóch najpopularniejszych projektów Stowarzyszenia Wiosna. Wolontariusze tym samym promują całe przedsięwzięcie. –Sto dni przed finałem Szlachetnej Paczki chcemy przypomnieć, że poszukujemy wolontariuszy. Potrzeba ich w naszym regionie pięciuset, mam nadzieję, że znajdą się ręce do pomocy – powiedziała Katarzyna Bejsner menadżer operacyjny Szlachetnej Paczki. 

Jak podkreśliła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek projekt Szlachetnej Paczki w naszym regionie nieustannie się rozwija.   –Szlachetna Paczka dociera do ludzi w okresie Bożego Narodzenia, ale cały proces trwa zdecydowanie dłużej. To niezwykle szczytny cel, ważne jest przekazywanie rzeczy, ale wolontariusze dają także wsparcie duchowe. Cenne jest to, że wolontariusze nie kończą na tej pojedynczej akcji – dodała wojewoda.

-W minionym roku udało się obdarować 900 rodzin, w tym roku chcielibyśmy obdarować 1000. Często są to osoby chore, żyjące w biedzie. Chcemy im pomóc, wyciągamy z tych rodzinach to co najpiękniejsze. Wolontariusze często zaprzyjaźniają się z podopiecznymi i to też jest niezwykle cenne – mówiła Anna Szymankiewicz koordynator regionalny Szlachetnej Paczki.

Swoją aplikację można złożyć za pośrednictwem strony internetowej szlachetnapaczka.pl. Kandydatom nie są stawiane zbyt wygórowane wymagania. Wystarczy chęć do pomocy i dobre serce.

Projekt Szlachetnej Paczki jest realizowany równocześnie z Akademią Przyszłości, która również prowadzi nabór wolontariuszy. Tutaj praca opiera się o spotkania z dziećmi, które nie wierzą w swój potencjał i mają trudności w nauce. Projekt realizowany jest na terenie Kielc i Sandomierza.

ZOSTAW KOMENTARZ