STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Studniówka Szlachetnej Paczki

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Studniówka Szlachetnej Paczki

Kielce / 12 września 2017 / Tekst

Wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna ogłaszali w Kielcach, że do finału Szlachetnej Paczki pozostało już niewiele czasu. Młodzi dobroczyńcy stanęli z transparentami przy pomniku Henryka Sienkiewicza i informowali mieszkańców miasta, że wciąż poszukiwane są ręce do pracy, by wszystkie potrzebujące rodziny otrzymały na początku grudnia przedświąteczną pomoc.

Szlachetna Paczka w województwie świętokrzyskim w tym roku potrzebuje 540 wolontariuszy. Ta symboliczna studniówka to już jeden z ostatnich momentów, by zachęcić ludzi do zaangażowania się w projekt. Jednocześnie pozyskani już wolontariusze są wdrażani do pracy i zaczynają odwiedzać rodziny w potrzebie. Jak do tej pory zebrali oni około 200 historii osób zmagających się z problemami. - Słyszymy naprawdę różne opowieści. Od zwykłych, którymi dzielą się po prostu biedni ludzie po takie zwalające z nóg. Przyczyny problemów są różne. Ktoś zachorował, ktoś stracił pracę, ktoś spotkał się z trudną sytuacją losową – wylicza Katarzyna Deka-Janusz, menadżer operacyjny Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim. Wolontariusze zamierzają dotrzeć w tym roku do 1700 rodzin.

Rekrutacja wolontariuszy trwa do końca miesiąca. Swoją aplikację można złożyć za pośrednictwem strony internetowej szlachetnapaczka.pl. Kandydatom nie są stawiane zbyt wygórowane wymagania. Wystarczy chęć do pomocy i dobre serce. - My zapewniamy warsztaty z potrzebnych kompetencji. Każdego jesteśmy w stanie podszkolić. Ważne, by osoby zgłaszające się do nas były pełnoletnie i otwarte na wyzwania. Nie oszukujmy się, wolontariusz Szlachetnej Paczki powinien być człowiekiem empatycznym i liczyć się z tym, że będzie musiał poświęcić swój czas drugiej osobie – mówi Katarzyna Deka-Janusz.

Projekt Szlachetnej Paczki jest realizowany równocześnie z Akademią Przyszłości, która również prowadzi nabór wolontariuszy. Tutaj praca opiera się o spotkania z dziećmi, które nie wierzą w swój potencjał i mają trudności w nauce. Projekt realizowany jest na terenie Kielc i Sandomierza. Tylko w stolicy województwa poszukiwanych jest 50 wolontariuszy. Każdemu z nich zostanie przydzielone jedno dziecko. - Celem jest przeprowadzenie dziecka od porażek w szkole do sukcesów w życiu. Wszystko po to, by w przyszłości nie było ono kwalifikowane na przykład jako osoba potrzebująca w Szlachetnej Paczce – mówi Jakub Stachowski, menadżer operacyjny Akademii Przyszłości.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna