Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Studenci przy opłatku

środa, 09 grudnia 2015 07:50 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

W czwartek 10 grudnia w klubie WSPAK odbyło się studenckie spotkanie opłatkowe.

– Maryja  z Józefem też byli odrzuceni. Nawet Pan Jezus był odrzucony. Nie było dla nich miejsca. Jeżeli wy czujecie, że nie ma dla was miejsca, to wiedzcie, że to miejsce jest na pewno i osiągniecie swój cel bez względu na wszystko – mówił  ksiądz Robert Woszczycki odnosząc się do odczytanych wcześniej słów Ewangelii wg św. Łukasza.

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego profesor Jacek Semaniak podkreślał szczególną rolę tradycji wigilijnej w przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia. – Dobrze się dzieje, że mamy w Polsce taką tradycję, której nie ma w innych krajach, nawet katolickich. Chodzi o piękną tradycję wieczerzy wigilijnej, gdzie bardzo ważnym symbolem jest stół. To czas, w którym bardzo wyjątkowo odczuwamy bliskość tych, którzy przy tym stole zasiadają. Nie jest nam obojętne zarówno to, kto przy tym stole będzie, jak i to, kogo przy nim z różnych powodów nie spotkamy – mówił rektor.

Wigilia Studencka została zorganizowana przez Samorząd Studencki UJK we współpracy z AZS UJK i Ośrodkiem Nauki i Kultury Studentów UJK.

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO