Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Studenci, nie może was tam zabraknąć! Jutro na PŚk możecie dostać pracę

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Studenci, nie może was tam zabraknąć! Jutro na PŚk możecie dostać pracę

Kielce / 04 listopada 2019 / Tekst

Już jutro, 5 listopada, w budynku Energis Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się Sabat studencki. To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez uczelniany samorząd. W spotkaniu może wziąć udział każdy, kto chciałby poznać działalność kół studenckich, samorządu, jak również porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami. Wstęp jest darmowy.

- Tym wydarzeniem chcemy zareklamować nasz samorząd. Ma ono również służyć wspólnej integracji zarówno pierwszaków, jak i starszych studentów - mówi Daria Kuroś z uczelnianej rady samorządu. - Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy wiele konkursów, w planie mamy również szkolenia mówiące między innymi o tym, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej oraz jak wynegocjować podwyżkę u szefa. Odwiedzą nas też firmy, które oprócz prezentacji nowych technologii, będą poszukiwać nowych pracowników. Chcemy, aby studenci w takich nieformalnych okolicznościach mogli spotkać się z przedstawicielami przedsiębiorstw i porozmawiać z nimi przy kawie. Być może ktoś znajdzie jutro pracę - informuje.

Podczas Sabatu będzie się można również zapisać do samorządu studenckiego Politechniki Świętokrzyskiej, którego działalność jest bardzo szeroka.

- Na co dzień zajmujemy się organizacją różnych wydarzeń i imprez mających na celu integrację studentów. Reprezentujemy także całą społeczność studencką przed władzami uczelni. Staramy się rozwiązywać jej problemy, szukać wciąż nowych rozwiązań. Nasi przedstawiciele należą też do Senatu PŚK oraz wydziałowych rad samorządu studenckiego - dodaje Kuroś.

W wydarzeniu wezmą także udział przedstawiciele kół naukowych oraz studenci, którzy w ramach wymiany odwiedzili Stany Zjednoczone. Z nimi tematów do rozmowy na pewno nie zabraknie.

Spotkanie zacznie się o godzinie 9:30 i potrwa do 14.

ZOSTAW KOMENTARZ