Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Strażacy z Niewachlowa otrzymali nowy sprzęt

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Strażacy z Niewachlowa otrzymali nowy sprzęt

12 lipca 2018 / Tekst

Sprzęt strażacki o wartości niemal 70 tysięcy złotych otrzymali strażacy-ochotnicy z Niewachlowa. W większości został on sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości.

Przedstawiciele władz miasta przekazali na kieleckim Rynku specjalistyczny sprzęt w ręce Ochotniczej Straży Pożarnej Niewachlów. Sprzęt został sfinansowany niemal w całości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Przekazanie tych funduszy dla OSP w całej Polsce pozwala na realne zwiększenie pomocy dla ofiar wypadków.

­– Na dzisiejszej uroczystości został przekazany ciężki sprzęt marki Lukas. W skład zestawu wchodzą takie przedmioty jak nowoczesna pompa, nożyce o sile cięcia 110 ton, rozpieraki czy też zestaw końcówek do narzędzi. Mamy nadzieje, że będziemy używać tego sprzętu tylko na ćwiczeniach, ale jeśli zajdzie potrzeba to na pewno będziemy przygotowani aby użyć go w celu ratowania życia  – mówi Piotr Biegański, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Kielce-Niewachlów.

W 2018 roku dotacje ze środków Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa otrzymało 98 gmin z terenu województwa świętokrzyskiego na łączną kwotę prawie 5,5 miliona złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna