Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Strażacy mają nowy sprzęt

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Strażacy mają nowy sprzęt

Kielce / 13 lutego 2018 / Tekst
Strażacy mają nowy sprzęt fot. Jakub Nogaj

Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały nowy sprzęt. Przekazanie i poświęcenie odbyło się w ramach rocznej odprawy służbowej kadry kierowniczej PSP województwa świętokrzyskiego. Strażacy otrzymali kilkanaście nowych pojazdów.

W skład nowego wyposażenia wchodzi siedem średnich i pięć lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, trzy lekkie samochody operacyjne, a także samochód lekki kwatermistrzowski, mikrobus do przewozu osób i czternaście łodzi ratowniczych. Łączna wartość zakupionego sprzętu to prawie 8 milionów złotych.

Zakup sfinansowany został między innymi ze środków, które zapewnia tzw. „ustawa modernizacyjna”. - Priorytetem rządu jest zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa. Dlatego sukcesywnie realizujemy ten program – mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Maria Zuba.

Na uroczystości pojawili się zarówno zawodowi strażacy, jak i ochotnicy, w kierunku których nie szczędzono miłych słów i wyrazów uznania, za odwagę, którą pokazują na co dzień.

- Chcemy, aby sprzęt, którym się posługujecie, spełniał wszelkie wymagania i był jak najbardziej zaawansowany technicznie. Z wielkim niepokojem przyjąłem do wiadomości, że tylko 95 procent Polaków darzy zaufaniem strażaków. Chciałbym poznać te pozostałe 5 procent. To na pewno bardzo ciekawa grupa – żartował senator Krzysztof Słoń.

Na koniec uroczystości, wszystkie samochody i łodzie zostały poświęcone przez kapelana wojewódzkiego strażaków, ks. kan. Marka Mrugałę. - Życzę wam, przede wszystkim bezpiecznych powrotów oraz tego, żeby ten sprzęt był wykorzystywany jak najrzadziej. Bo tak samo ważne jest bezpieczeństwo obywateli, jak i wasze – podsumował poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Kwitek.

W 2017 roku strażacy w Świętokrzyskiem interweniowali ponad 14 tysięcy razy. Dla porównania w roku poprzedzającym reagowali o 25 procent mniej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna