Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Straż miejska z nowym detektorem. Dar od Wodociągów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Straż miejska z nowym detektorem. Dar od Wodociągów

Kielce / 02 sierpnia 2018 / Tekst

Najnowocześniejszy detektor gazów przekazał dziś Straży Miejskiej w naszym mieście Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Urządzenie ma chronić zdrowie i życie funkcjonariuszy.

Sprzęt będzie przydatny dla mundurowych, którzy podejmują interwencje w różnych okolicznościach, kiedy to istnieje zagrożenie skażeniem chemicznym, tlenkiem węgla, czy obniżoną zawartością tlenu. – To moment szczególny. Straż Miejska angażuje się od dłuższego czasu w działalność na rzecz ochrony środowiska. W wyniku tej działalności wykryto m.in. wiele przypadków nielegalnego odprowadzania ścieków, ale co najgorsze opróżniania szamb do środowiska. Były również przypadki, gdzie w strefie bezpośredniej ochrony wód podziemnych te zjawiska występowały. Chcieliśmy uhonorować i dowartościować te działania, które na rzecz środowiska czyni Straż Miejska. Dlatego uznaliśmy, że najlepszą tego formą będzie podarowanie pewnego prezentu, a zarazem narzędzia, które jest użyteczne. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń na świecie. Nasi pracownicy korzystają z niego i bardzo go chwalą. Wykazuje właściwie wszystkie szkodliwe czynniki – mówił prezes Milcarz.

W imieniu służby mundurowej detektor odebrał Władysław Kozieł, komendant Straży Miejskiej w Kielcach. Zwrócił on uwagę na to, jak ważna jest ochrona środowiska. – To w jakim środowisku żyjemy ma ogromne znaczenie dla każdego człowieka. Jesteśmy jednym z nielicznych województw tak pięknie położonych, więc powinniśmy dbać o naturę, aby to piękno zachować dla siebie i innych pokoleń. Początkowo w strukturach Straży Miejskiej mieliśmy dwa patrole ekologiczne, ale życie pokazało, że to za mało. Ogniwo sekcji ekologicznej wzmocniliśmy o dodatkowych czterech strażników. W dalszym ciągu ujawniamy nielegalne wysypiska śmieci, choć jest to dużo mniejsza ilość, niż poprzednio, zanim gminy przejęły obowiązek odbioru odpadów komunalnych – tłumaczył komendant Kozieł, który wspomniał także o kontrolach studzienek kanalizacyjnych i nieruchomości.

Na koniec, Henryk Milcarz nawiązał do trwających obecnie upałów. – Konieczne jest uzupełnianie płynów w organizmie. Nasza kielecka woda jest wybitnie dobra. Kolejną jej zaletą jest jej niska cena. To woda mająca właściwości wody naturalnej, a często nawet mineralnej – dodał prezes Wodociągów Kieleckich.

ZOSTAW KOMENTARZ