Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Straż miejska z nowym detektorem. Dar od Wodociągów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Straż miejska z nowym detektorem. Dar od Wodociągów

Kielce / 02 sierpnia 2018 / Tekst

Najnowocześniejszy detektor gazów przekazał dziś Straży Miejskiej w naszym mieście Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Urządzenie ma chronić zdrowie i życie funkcjonariuszy.

Sprzęt będzie przydatny dla mundurowych, którzy podejmują interwencje w różnych okolicznościach, kiedy to istnieje zagrożenie skażeniem chemicznym, tlenkiem węgla, czy obniżoną zawartością tlenu. – To moment szczególny. Straż Miejska angażuje się od dłuższego czasu w działalność na rzecz ochrony środowiska. W wyniku tej działalności wykryto m.in. wiele przypadków nielegalnego odprowadzania ścieków, ale co najgorsze opróżniania szamb do środowiska. Były również przypadki, gdzie w strefie bezpośredniej ochrony wód podziemnych te zjawiska występowały. Chcieliśmy uhonorować i dowartościować te działania, które na rzecz środowiska czyni Straż Miejska. Dlatego uznaliśmy, że najlepszą tego formą będzie podarowanie pewnego prezentu, a zarazem narzędzia, które jest użyteczne. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń na świecie. Nasi pracownicy korzystają z niego i bardzo go chwalą. Wykazuje właściwie wszystkie szkodliwe czynniki – mówił prezes Milcarz.

W imieniu służby mundurowej detektor odebrał Władysław Kozieł, komendant Straży Miejskiej w Kielcach. Zwrócił on uwagę na to, jak ważna jest ochrona środowiska. – To w jakim środowisku żyjemy ma ogromne znaczenie dla każdego człowieka. Jesteśmy jednym z nielicznych województw tak pięknie położonych, więc powinniśmy dbać o naturę, aby to piękno zachować dla siebie i innych pokoleń. Początkowo w strukturach Straży Miejskiej mieliśmy dwa patrole ekologiczne, ale życie pokazało, że to za mało. Ogniwo sekcji ekologicznej wzmocniliśmy o dodatkowych czterech strażników. W dalszym ciągu ujawniamy nielegalne wysypiska śmieci, choć jest to dużo mniejsza ilość, niż poprzednio, zanim gminy przejęły obowiązek odbioru odpadów komunalnych – tłumaczył komendant Kozieł, który wspomniał także o kontrolach studzienek kanalizacyjnych i nieruchomości.

Na koniec, Henryk Milcarz nawiązał do trwających obecnie upałów. – Konieczne jest uzupełnianie płynów w organizmie. Nasza kielecka woda jest wybitnie dobra. Kolejną jej zaletą jest jej niska cena. To woda mająca właściwości wody naturalnej, a często nawet mineralnej – dodał prezes Wodociągów Kieleckich.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna