Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Straszył policjantów bronią. Trafił do aresztu

wtorek, 16 czerwca 2020 12:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci z kieleckiego oddziału prewencji zatrzymali w czwartek poszukiwanego 36-latka. Mężczyzna podczas interwencji wyciągnął broń, która ostatecznie trafiła do szczegółowej ekspertyzy. Najbliższe 16 miesięcy spędzi w więzieniu.

Zwrot podatków

W czwartek około północy mundurowi zostali skierowani na interwencję na osiedle Na Stoku. Ze zgłoszenia wynikało, że przy jednym z bloków mężczyzna przebywający w samochodzie zakłóca ciszę nocną.

Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać. Po chwili zatrzymał się przy jednym z wejść do klatki schodowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do niego, zauważyli że trzyma za plecami broń. Po chwili 36-latek został obezwładniony.

Podczas legitymowania mężczyzna początkowo podawał błędne dane. Szybko okazało się, że 36-latek jest poszukiwany do odbycia 16 miesięcy kary więzienia. Niewykluczone, że jego pobyt za kratkami znacznie się wydłuży - jeśli okaże się, że pistolet który posiadał to broń palna, kielczanin odpowie za jej nielegalne posiadanie. Będzie mu wtedy groziło nawet osiem lat za kratkami.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO