online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Sterował dronem przed meczem Euro, może trafić do więzienia
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Sterował dronem przed meczem Euro, może trafić do więzienia

Kielce / 19 czerwca 2017 / Tekst

Jedynym incydentem, który odnotowali policjanci z województwa świętokrzyskiego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 był jak na razie lot dronem przed meczem Anglia – Szwecja. Do tej pory Euro przebiega bardzo spokojnie. 

Mały statek powietrzny zauważyli zabezpieczający spotkanie policjanci z wydziału kryminalnego. 39-latkowi sterującemu dronem grozi nawet do roku więzienia.- Funkcjonariusze ustalili skąd może być wysyłany sygnał do tego małego statku powietrznego. Stróże prawa wytypowali rejon i zatrzymali mężczyznę, który zdążył już wylądować swoim urządzeniem. Okazało się, że nie był świadomy, że łamie prawo - mówi rzecznik komendy wojewódzkiej policji, Kamil Tokarski.

Mężczyzna poinformował o dobrowolnym poddaniu się karze. Oprócz tego służby bezpieczeństwa nie mają na szczęście wiele pracy. Przypomnimy, że od piątku do niedzieli w Kielcach gościło blisko 4 tysiące fanów ze Szwecji. Znacznie mniej kibiców przybyło na dzisiejszy mecz Anglia – Słowacja. Ze Słowacji jest to grupa około tysiąca kibiców, natomiast z Anglii 700 osób.

Na Stadionie Miejskim znów szykuje się wysoka frekwencja, bo do tej pory wykupiono ponad 11 tysięcy biletów, natomiast wejściówki będą jeszcze dostępne w kasach przed samym meczem.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna