online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Startuje Budżet Obywatelski
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Startuje Budżet Obywatelski

Kielce / 03 marca 2017 / Tekst

Rusza Budżet Obywatelski na przyszły rok. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski podpisał tegoroczny regulamin, a od 20 marca będzie można zgłaszać projekty inwestycji. 

W tym roku regulamin budżetu został nieco zmieniony. Najważniejsze zmiany to nowy sposób głosowania, wydłużone terminy konsultacji oraz ograniczenie możliwości inwestowania tylko do terenów miejskich. – Nie będziemy już budować na terenach, które nie należą do miasta, ponieważ w wielu wypadkach komplikowało nam to cały proces realizowania inwestycji. Ważną zmianą jest dłuższy okres konsultacji. Spowodowane jest to tym, że w ubiegłym roku wnioskodawcy mieli mało czasu na naniesienie korekt do swoich projektów. W związku z tym przesunięte jest głosowanie, które wypada na początku września – mówił zastępca prezydenta Kielc, Tadeusz Sayor.

Nabór wniosków rozpocznie się 20 marca, zakończy się 3 kwietnia. Kolejnym etapem będzie publikacja zadań i ich weryfikacja, która potrwa aż do 25 sierpnia. Głosowanie rozpocznie się 2 września i potrwa do 18 września. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna