STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Startuje Budżet Obywatelski

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Startuje Budżet Obywatelski

Kielce / 20 marca 2017 / Tekst

Od dzisiaj do 3 kwietnia można zgłaszać projekty zadań do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Tak jak w poprzednich latach do wydania jest 5 milionów złotych. 

W tym roku regulamin budżetu został nieco zmieniony. Najważniejsze zmiany to nowy sposób głosowania, wydłużone terminy konsultacji oraz ograniczenie możliwości inwestowania tylko do terenów miejskich. – Nie będziemy już budować na terenach, które nie należą do miasta, ponieważ w wielu wypadkach komplikowało nam to cały proces realizowania inwestycji. Ważną zmianą jest dłuższy okres konsultacji. Spowodowane jest to tym, że w ubiegłym roku wnioskodawcy mieli mało czasu na naniesienie korekt do swoich projektów. W związku z tym przesunięte jest głosowanie, które wypada na początku września – mówił zastępca prezydenta Kielc, Tadeusz Sayor.

Nabór wniosków rozpoczął się 20 marca, a zakończy 3 kwietnia. Kolejnym etapem będzie publikacja zadań i ich weryfikacja, która potrwa aż do 25 sierpnia. Głosowanie rozpocznie się 2 września i potrwa do 18 września. – Będzie można oddać głos na jeden projekt duży i trzy małe. Nadal mieszkańcy będą mieli do wykorzystania 5 milionów złotych. 3,5 miliona złotych na projekty duże oraz 1,5 miliona złotych na projekty małe – dodaje Tadeusz Sayor.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna