Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Sprzedaż większości udziałów w MPK. Miasto odpowiada

czwartek, 09 lipca 2020 13:48 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jest odpowiedź prezydenta Bogdana Wenty na wniosek Spółki Pracowniczej Kieleckie Autobusy w sprawie sprzedaży ponad połowy akcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Włodarz miasta chce uściślenia warunków ewentualnej transakcji.

Przypomnijmy, że KASP posiada obecnie 55 procent udziałów w MPK, których chce się pozbyć. – Złożyliśmy takie pismo ze względu na sytuację i stosunki, które panują między właścicielami. Miasto jest odpowiedzialne za funkcjonowanie transportu publicznego. Ta współpraca idzie w złym kierunku. My przeprowadziliśmy wiele inwestycji i włożyliśmy w to wielki wysiłek, który teraz jest marnotrawiony – tłumaczy Bogdan Latosiński, przewodniczący rady nadzorczej KASP.

Odpowiedź włodarza miasta trafiła już na biurko prezes MPK, Elżbiety Śreniawskiej.  – Odpowiedź na zapytanie została wysłana. Prezydent poprosił o konkretne wyliczenia – mówi Radiu eM Kielce wiceprezydent Kielc, Arkadiusz Kubiec.

Jak mówi z kolei Bogdan Latosiński, to kuriozalna sytuacja. – Adresatem powinna być rada nadzorcza, a nie zarząd spółki. To zabawa i nieodpowiedzialne podejście do sprawy oraz próba upokorzenia. Pismo jest ogólnikowe i nic nie wnosi do sprawy. Przez trzydzieści dni od złożenia wniosku nikt się z nami nie próbował skontaktować. Nie wiem, jaka będzie nasza odpowiedź. Nie damy się sprowokować, bo mamy inne problemy, z którymi walczymy – dodaje.

Już jutro ma zebrać się rada nadzorcza spółki.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO