Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Sprawa szwagra radnej Zapały. Dlaczego usunięto fragment video z sesji Rady Miasta?

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Sprawa szwagra radnej Zapały. Dlaczego usunięto fragment video z sesji Rady Miasta?

Kielce / 22 lipca 2019 / Tekst

Wciąż nie wiadomo, dlaczego fragment zapisu video sesji Rady Miasta, na którym radna Katarzyna Zapała rozmawia z Jarosławem Karysiem i Danutą Papaj zniknął ze strony Biura Rady Miasta.

Przypomnijmy, że istnieje podejrzenie, że radna Platformy mogła lobbować w sprawie dzierżawy miejskiej działki na rzecz swojego szwagra. Projekt uchwały w tej sprawie został zdjęty z porządku obrad, ale mikrofony na sali plenarnej zarejestrowały rozmowę Zapały z wiceprezydent Danutą Papaj i wiceprzewodniczącym Rady Miasta, Jarosławem Karysiem. Więcej na ten temat TUTAJ.

Co ciekawe, Biuro Rady Miasta usunęło z wideo dostępnego na urzędowej stronie internetowej fragment rozmowy między wyżej wymienionymi radnymi. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego to zrobiono. - Rzeczywiście, jak ustaliliśmy dzisiaj z samego rana, nie ma tego fragmentu w zapisie sesji rady miasta. Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć co było tego przyczyną. Jest to w tej chwili wyjaśniane z biurem Rady Miasta, więc jak tylko ustalimy, co się z nim stało, to poinformujemy o tym. Mogę podkreślić, że ze strony władz miasta nie było takiej intencji, żeby ten fragment zniknął. Byłoby to zwyczajnie nierozumne, biorąc pod uwagę, że on i tak już wcześniej pojawił się w mediach - tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Do sprawy odniósł się także Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta. - Nie ma mojej zgody na brak transparentności w życiu publicznym. W piątek, niezwłocznie po tym, jak powziąłem informację o niekompletności zapisu wideo z czwartkowej sesji Rady Miasta Kielce, wystąpiłem do dyrektora Zakładu Obsługi Urzędu Miasta z prośbą o zabezpieczenie wszystkich materiałów wideo z całej sesji, łącznie z przerwami. Mam nadzieję, że usunięcie fragmentu nagrania nie było działaniem celowym.  Kielczanie mają prawo do oglądania online retransmisji z sesji Rady Miasta Kielce w pełnym zakresie odzwierciedlającym rzeczywisty przebieg obrad - mówi Suchański.

ZOSTAW KOMENTARZ