Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Spotkanie z wojskowymi

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Spotkanie z wojskowymi

Kielce / 27 kwietnia 2018 / Tekst

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej wystawę malarstwa pod tytułem „Forty i fortyfikacje” zaprezentowali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zobaczymy na niej budowle związane z obronnością kraju. Prace artystyczne będą dostępne dla oglądających do końca maja.

Obrazy prezentowane w OMPIO pochodzą ze zbiorów grupy malarskiej „Cytadela”. Otwarcie wystawy było częścią spotkania, podczas którego przedstawiciele nowej formacji chcieli zaprezentować swoją misję i zachęcić do przystąpienia w szeregi brygady. - Poszukujemy aktywnych ludzi, gotowych do służby w obronie terytorialnej. Szukamy osób, którym bliska jest obronność kraju, system bezpieczeństwa, a przy tym chcą pomagać w lokalnych społecznościach. Będę szczęśliwy, jeśli w brygadzie będę miał cały przekrój społeczeństwa: od wykładowców uczelni wyższych, przez urzędników po studentów – mówił pułkownik Artur Barański, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej jest reagowanie zarówno w czasach konfliktu zbrojnego jak i w czasach pokoju. Żołnierze tej formacji zapewniają wsparcie dla lokalnych społeczności na przykład w obliczu klęsk żywiołowych.

ZOSTAW KOMENTARZ