Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Spotkanie wigilijne dla bezdomnych i potrzebujących na kieleckim Rynku

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Spotkanie wigilijne dla bezdomnych i potrzebujących na kieleckim Rynku

Kielce / 16 grudnia 2016 / Tekst

Zmarznięci, głodni,  samotni i często odrzuceni przez innych tylko dlatego, że są bezdomni - dziś mogli poczuć prawdziwą atmosferę świąt. Wszystko dzięki zorganizowanemu przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie spotkaniu wigilijnemu. 

To było niewątpliwe wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich potrzebujących z naszego miasta. Podczas spotkania wigilijnego na kieleckim Rynku bezdomni oraz potrzebujący mogli nie tylko się posilić, ale także zaopatrzyć  w ubrania podarowane przez samych kielczan. – Odzież zbieraliśmy przez ostatnie trzy tygodnie. Ubrania podarowali mieszkańcy kieleckich osiedli. To naprawdę cenny gest, zwłaszcza teraz w okresie zimowym. Dla potrzebujących nie liczy się to, by były to nowe czy drogie rzeczy, dla nich najważniejsze jest to, by było im ciepło – powiedziała Danuta Papaj wiceprezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie.

Podczas spotkania nie zabrakło także łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. – Był z nami ksiądz, była wspólna modlitwa a także życzenia. Łamiąc się opłatkiem chcieliśmy, żeby każdy mieszkaniec naszego miasta poczuł się ważny. Chcieliśmy stworzyć prawdziwą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu na niejednej twarzy pojawił się uśmiech – przyznała Danuta Papaj.

Pojawił się i uśmiech i łzy szczęścia. – Pierwszy raz od dwóch tygodni zjadłem coś ciepłego – powiedział pan Józef. – To naprawdę piękna inicjatywa. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy się w nią włączyli. Znów poczułem jak to jest mieć rodzinę i prawdziwą wigilię – podsumował.

Wzruszenia nie ukrywała także pani Stanisława. – To spotkanie pozwoliło mi choć na chwilę zapomnieć o problemach. Było pięknie… tak świątecznie. Brak mi słów – powiedziała.

 

Spotkanie wigilijne dla potrzebujących i bezdomnych zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie po raz pierwszy. 

ZOSTAW KOMENTARZ