Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Śpiewając promowali życie bez nałogu

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Śpiewając promowali życie bez nałogu

Kielce / 14 czerwca 2017 / Tekst

Rozstrzygnięto konkurs „Wygraj Trzeźwość”  zorganizowany przez Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej. Twórcy najoryginalniejszych piosenek promujących zdrowy styl życia bez nałogów otrzymali nagrody. 

Konkurs pt. „Wygraj Trzeźwość” skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół  ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli nagrać piosenkę promującą zdrowy styl życia bez nałogów. Mieli na to około 2 miesiące.  W tym czasie do Duszpasterstwa Trzeźwości Diecezji Kieleckiej wpłynęło kilkanaście utworów. – Bardzo dobrze, że szkoły się angażują. Łącznie dotarło do nas trzynaście prac – to dosyć sporo, biorąc pod uwagę, że zadanie  konkursowe nie było łatwe – przyznał Marian Kubik, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach. Iza Wierzba, koordynator do spraw profilaktyki Straży Miejskiej w Kielcach przyznaje, że wybór tych najlepszych utworów nie był łatwy, ponieważ poziom był bardzo wysoki. – Poziom powalił mnie na kolana – przyznała.

Konkurs zorganizowany przez Duszpasterstwo Trzeźwości to już druga tego typu inicjatywa. W zeszłym roku młodzież przygotowywała spoty promujące życie bez nałogów. Obecny na fiale i wręczaniu nagród zwycięzcom  senator Krzysztof Słoń podkreśla, że tego typu inicjatywy są bardzo ważne.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay