Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Skanska wybuduje inkubatory KPT

poniedziałek, 10 marca 2014 13:46 / Autor: Maciej
Maciej

Firma Skanska wygrała przetarg. To ona zajmie się budową Zespołu Inkubatorów przy Kieleckim Parku Technologicznym. W poniedziałek doszło do podpisania umowy z KPT. W efekcie w ciągu ponad roku generalnie przebudowany zostanie budynek po WSU.

Spłynęło 11 ofert, z czego najlepsza pochodziła od SKANSKA S.A. Przy obiekcie powstanie m.in. zespół dwóch parkingów. Pomieszczą one w sumie około 150 pojazdów. Łączna powierzchnia użytkowa całego kompleksu to niespełna 5 tys. metrów kwadratowychmówi Szymon Mazurkiewicz, Dyrektor KPT.

Obiekt będzie posiadał szklaną elewację z panelami fotowoltaicznymi, których zadaniem będzie przetwarzanie energii świetlnej w elektryczną. To przełoży się na niższe koszty użytkowania obiektu.

Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 21 mln złotych. Kompleks zostanie oddany do użytku prawdopodobnie już pod koniec czerwca 2015 roku. W budynku znajdzie się także Centrum Nauki, czyli przestrzeń dedykowana młodym ludziom. Władzom Parku zależy także na stworzeniu przedszkola, do którego będą mogli uczęszczać dzieci lokatorów.

KPT tym samym kontynuują intensywne prace na terenie północno-zachodniej części Kielc. W perspektywie jest m.in. budowa Centrum Kompetencji, modernizacja ul. Olszewskiego. Cel – transformacja obszaru poprzemysłowego w nowoczesną dzielnicę przemysłowo-biznesową.

Tag:
Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO