Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Skąd pieniądze na remont Zagnańskiej? Możliwy kolejny kredyt

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Skąd pieniądze na remont Zagnańskiej? Możliwy kolejny kredyt

Kielce / 17 lutego 2019 / Tekst

Wciąż nie wiadomo skąd władze Kielc znajdą dodatkowe pieniądze na przebudowę ulicy Zagnańskiej i Witosa. Pod uwagę brany jest kolejny kredyt.

Przypomnijmy, że najtańsza oferta przetargowa przekracza zakładany przez miasto budżet o ok. 40 mln zł. Początkowo nowe władze poprosiły o pomoc Urząd Marszałkowski, który mógłby postarać się o dodatkowe środki unijne. Jednak marszałek województwa Andrzej Bętkowski pytany ostatnio przez kielecką Gazetę Wyborczą odparł, że nie rozmawiał na ten temat będąc w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc utrzymuje, że jest w ciągłym kontakcie z marszałkiem. - Uważamy, że Urząd Marszałkowski powinien zabiegać o te środki, bo to inwestycja również bardzo ważna dla regionu. Takie samo stanowisko w tej sprawie ma marszałek Bętkowski - mówi Danuta Papaj. Jednak ani przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, ani Urzędu Miasta nie są w stanie powiedzieć kiedy zapadnie decyzja o ewentualnych dodatkowych funduszach europejskich.

W związku z tym ratusz szykuje plan awaryjny - zaciągnięcie kolejnego kredytu, który miałby przyznać Europejski Bank Inwestycyjny. - Jesteśmy po rozmowie z przedstawicieli EBI. Miasto jest w bardzo trudnej sytuacji, ale robimy analizy na ile jest ewentualnie możliwość jeszcze dodatkowej perspektywy kredytowej. Jeżeli udałoby nam się zapewnić środki, to tylko z przesunięcia terminu spłaty obecnie funkcjonujących kredytów - wyjaśnia Danuta Papaj.

Przebudowa ulicy Zagnańskiej i Witosa ma ruszyć w tym roku.

ZOSTAW KOMENTARZ