Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Senioralia 2018 dla seniorów i nie tylko

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Senioralia 2018 dla seniorów i nie tylko

Kielce / 28 czerwca 2018 / Tekst

Występy artystyczne i spotkania z przedstawicielami różnych instytucji towarzyszyć będą tegorocznym Senioraliom 2018, które odbędą się w najbliższą niedzielę w kieleckim Parku Miejskim. Najstarsi mieszkańcy naszego regionu będą mogli zdobyć praktyczne informacje dotyczące problemów, z którymi spotykają się na co dzień.

Choć wydarzenie dedykowane jest głównie seniorom, ma mieć charakter integracji międzypokoleniowej. - Naszym celem jest, żeby na Senioraliach spotkało się wiele pokoleń, żeby było to spotkanie nie tylko dla seniorów, ale dla całych rodzin - mówi wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek. - Gwarantujemy wiele atrakcji, zabawy i występów artystycznych zespołów ludowych, w których również seniorzy mają swój aktywny udział. Chcemy także uwrażliwić wszystkich zgromadzonych na problematykę bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie, ponieważ w przestrzeni publicznej wiele osób starszych narażonych jest na różne niebezpieczeństwa - dodaje.

Podczas wydarzenia zainteresowani będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, pracownikami PGE, czy z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponadto uczestnicy Senioraliów będą mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia, dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu czy cukru we krwi.

Porad dotyczących bezpieczeństwa będą udzielać policjanci. - W ubiegłym roku na terenie województwa mieliśmy 209 przypadków usiłowania oszustwa na tzw. wnuczka, gdzie sprawcom udało się oszukać 54 osoby na łączną kwotę ponad 1 mln 600 złotych. Bardzo ważne jest, żeby uświadamiać osoby starsze, ale i ich dzieci i wnuki, jak nie dać się oszukać, ale też jak korzystać z internetu i jakie zagrożenia są z tym związane - mówi Artur Bielecki, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Podczas Senioraliów obecni będą również pracownicy ZUS-u. - Na naszym stanowisku zarówno seniorzy, którzy juz dzisiaj są emerytami, jak i osoby, które dopiero planują ubiegać się o emeryturę, będą mogły uzyskać od ekspertów emerytalnych wszelkiego rodzaju porad i wyjaśnień. Będzie też możliwość założenia profilu na platformie PUE ZUS, która pozwala osobom nie będącym jeszcze emerytami, jak i tym, którzy już emerytami są na załatwianie pewnych spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Włączymy się również w aspekt bezpieczeństwa, ponieważ tak samo jak zdarzają się oszustwa na wnuczka, są też oszustwa na urzędnika. Będziemy informowali, w jakich wyjątkowych sytuacjach pracownik ZUS-u może udać się do czyjegoś domu - zapowiada Dariusz Suchorowski, zastępca dyrektora ZUS w Kielcach.

Senioralia rozpoczną się o godzinie 12.30 i potrwają do godziny 19. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna