STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»„Ściegienny” być może doczeka się własnego budynku
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

„Ściegienny” być może doczeka się własnego budynku

16 listopada 2016 / Tekst

V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach prawdopodobnie doczeka się własnego budynku. A to za sprawą wprowadzanej przez rząd reformy oświaty. Po likwidacji gimnazjów miastu zostaną trzy puste budynki i być może do jednego z nich przeniesione zostanie liceum. 

 Obecnie V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach mieści się przy ul. Marszałkowskiej 96. W tym samym budynku funkcjonuje również Szkoła Podstawowa nr 27. To właśnie z tego powodu miasto myśli o przeniesieniu liceum w inne miejsce. – W związku z reformą oświaty, którą zapowiada minister Anna Zalewska rysuje się możliwość przeniesienia liceum do własnego budynku – powiedział Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc. Przenosiny „Ściegiennego” będą możliwe głównie dzięki likwidacji gimnazjów. - W Kielcach funkcjonują trzy gimnazja, które mają swoje budynki. Mowa o budynkach przy ulicy Krzyżanowskiej, Marszałkowskiej i Naruszewicza. Prawdopodobnie to właśnie w jednym z nich będzie baza dla przenoszonego liceum. Podkreślam jednak, że to nie  jest pewne. Może zdarzyć się tak, że nie będzie to żadne z tych wymienionych miejsc – zaznaczył wiceprezydent.  

 I choć zgodnie z zapowiedziami rządu wygaszanie gimnazjów rozpocznie się we wrześniu przyszłego roku, to nie wiadomo jednak kiedy dokładnie V LO zostanie przeniesione. – Myślę, że nie będzie to wcześniej niż za dwa lata – zapowiedział Andrzej Sygut.

Przeprowadzka V Liceum to tylko jedna z wielu zmian, które czekają nas po wprowadzeniu reformy. Miasto przygotowuje się  także m. in. do przeniesienia Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego do budynku obecnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 na osiedlu Świętokrzyskie.  By było to jednak  możliwe budynek musi zostać  zmodernizowany i dostosowany do potrzeb szkoły zawodowej. Planowane jest w nim utworzenie również restauracji i miejsc hotelowych, gdzie młodzi ludzie mogliby mieć zajęcia praktyczne. Obecnie trwają prace nad nowym schematem organizacyjnym szkół. Musi on być gotowy do końca marca 2017 roku. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna