Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Rower miejski i nowe drogi rowerowe. Miasto stara się o dofinansowanie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Rower miejski i nowe drogi rowerowe. Miasto stara się o dofinansowanie

Kielce / 11 lutego 2019 / Tekst

Władze miasta starają się o 20 milionów unijnego dofinansowania do budowy dróg rowerowych. Jeśli uda się zdobyć fundusze, to powstanie 15 kilometrów nowej infrastruktury rowerowej.

W sumie ma powstać 9 nowych odcinków o długości 3 kilometrów. - Skupiamy się na tych drogach rowerowych, które już mamy zaprojektowane. Chcemy połączyć już istniejące ścieżki, żeby uzyskać spójną sieć rowerową. Obecnie jest tak, że niektóre trasy nagle się kończą i brakuje kilkuset metrowych odcinków do kolejnej ścieżki - tłumaczy Tomasz Zboch, pełnomocnik prezydenta do spraw infrastruktury rowerowej w Kielcach.

Nowe odcinki powstaną m.in. przy ulicy Warszawskiej, od ulicy Szydłówek Górny do Jaworskiego oraz od Jana Nowaka Jeziorańskiego do Sikorskiego, po zachodniej stronie alei Solidarności, od IX wieków Kielc do alei Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Urzędnicy starają się także o dofinansowanie roweru miejskiego. O uruchomieniu wypożyczalni rowerów miejskich mówi się w Kielcach od kilku lat. - Trzeba będzie wyłonić operatora zewnętrznego, który dostarczy system i potem będzie administrował tą siecią. Musimy zastanowić się jaki to ma być system, czy mają to być rowery elektryczne. Myślimy też o rowerach trójkołowych, które świetnie sprawdzają się dla osób starszych - dodaje Tomasz Zboch.

Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie, to sieć rowerów miejskich może ruszyć wiosną 2021 roku, natomiast nowe drogi rowerowe powstaną do 2022 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ