Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Rodzinne Ogródki Działkowe dostały pieniądze na inwestycje

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Rodzinne Ogródki Działkowe dostały pieniądze na inwestycje

Kielce / 24 czerwca 2019 / Tekst

Prawie milion złotych na inwestycje otrzymało piętnaście Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Kielcach w ramach dotacji celowej na rok 2019 udzielonej przez prezydenta Bogdana Wentę. Środki zostaną przeznaczone m.in. na wykonanie odwodnienia, remonty, montaż monitoringu i budowę ogrodzeń.

Umowy z przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych o udzielenie dotacji celowej podpisał prezydent Kielc Bogdan Wenta. - To wszystko jest związane z projektami, które złożyły te organizacje na poprawę infrastruktury na działkach. Mam nadzieję, że środki będą dobrze wykorzystane i posłużą poprawie działalności tych jednostek, które przynoszą wszystkim satysfakcję - powiedział prezydent Wenta.

Prawie 130 tysięcy złotych otrzymał Rodzinny Ogród Działkowy "Storczyk". - Pieniądze zostaną przeznaczone na odwodnienie. Jest ono bardzo potrzebne, ponieważ woda, która się znajduje na działkach będzie miała odpływ na alejki. Jest to bardzo ważna inwestycja, dlatego zdecydowaliśmy się na ten projekt. Bardzo się cieszę i działkowcy również - mówiła Renata Barchan, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Storczyk".

- Pierwszy raz udało nam się dostać taką dotację, dlatego bardzo się cieszymy i liczymy na dalszą współpracę z Urzędem Miasta. Pieniądze przeznaczymy na odnowienie świetlicy, w której wymienimy przeciekający dach, wyremontujemy łazienki i odnowimy wnętrze. Odbywają się tam różne imprezy działkowe, a w takich warunkach, jakie mamy obecnie, jest ich bardzo mało - tłumaczył Dariusz Kielasiński, wiceprezes ROD "Malina", który podpisał umowę na ponad 77 tysięcy złotych.

Z kolei 44 tysiące złotych na budowę ogrodzenia otrzymał ROD "Skałka". - Część ogródków jest już ogrodzona, a dzięki tym pieniądzom będziemy mogli ogrodzić kolejne. Jest to kontynuacja projektu, który rozpoczął poprzedni prezes Piotr Surgiel. Bez tych pieniędzy nie dalibyśmy rady dokończyć  ogrodzenia, a dzięki temu, że ono powstanie, na pewno będzie mniej szkód i mniej aktów chuligaństwa - dodał Krzysztof Kubalski, prezes ROD "Skałka".

ZOSTAW KOMENTARZ