Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Remont Witosa gotowy w 40 procentach

piątek, 28 sierpnia 2020 11:42 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Trwają prace remontowe na ul. Witosa w Kielcach. Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, obecnie główne prace toczą się w rejonie skrzyżowania z ulicą Wincentego z Kielc i drogą do piekarni.

Budowane są tam nowe ronda. Ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo.

– Praktycznie dwie nowe jezdnie wykonane są od ulicy Witosa do ul. Magazynowej. Praktycznie gotowe jest rondo łączące ulice Maleckiego i Karczunek – dodaje rzecznik.

Ponadto wykonawca w ciągu całej ulicy Witosa prowadzi prace przy przebudowie instalacji podziemnych. Prowadzone są także prace brukarskie przy chodnikach i dojazdach do posesji.

W szybkim tempie odbywają się też prace przy systemie wodociągowym w tym miejscu. Jak mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich, wymiana rur zarówno na Witosa, jak i Zagnańskiej była konieczna, ponieważ stary wodociąg położony był jeszcze w latach 70-tych. Prezes Wodociągów dodaje, że dzięki dotacjom z Unii Europejskiej udało się na tym projekcie zaoszczędzić ponad półtora miliona złotych. Prace wodociągowe przy Witosa mają zakończyć się w październiku.

Całkowite zakończenie przebudowy ul. Witosa w Kielcach planowane jest na koniec lipca przyszłego roku.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO