Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Remont Wapiennikowej zakończy się w przyszłym tygodniu. Trwają prace porządkowe

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Remont Wapiennikowej zakończy się w przyszłym tygodniu. Trwają prace porządkowe

Kielce / 11 lipca 2019 / Tekst

Już w przyszłym tygodniu ma dobiec końca remont ulicy Wapiennikowej, choć zgodnie z harmonogramem miało się to stać w ostatnim tygodniu sierpnia. – Zdecydowana większość prac była gotowa już miesiąc temu – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Oznacza to, że od następnego tygodnia z ulicy znikną wszystkie ograniczenia. – Prace są na finiszu. Firma STRABAG porządkuje plac budowy i pielęgnuje zieleń. W najbliższym czasie zostanie wdrożona docelowa organizacja ruchu – informuje rzecznik MZD.

W trakcie remontu ulica Wapiennikowa została przebudowana i obecnie posiada dwie jezdnie z buspasami od ulicy Tarnowskiej do Husarskiej. – Przebudowano skrzyżowania z ulicą Dymińską, Czachowskiego, Skalistą i Starowapiennikową. Na przecięciu z ulicą Kochanowskiego powstało rondo turbinowe, a skrzyżowanie ze Ściegiennego zostało powiększone i jest wyposażone w sygnalizację świetlną – wyjaśnia Jarosław Skrzydło.

Inwestycja była realizowana w ramach unijnego projektu. Kosztowała ponad 28 milionów złotych z czego 85 procent stanowiło wsparcie z Unii Europejskiej. 

ZOSTAW KOMENTARZ