Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Remont w Szkole Podstawowej nr 8 idzie pełną parą. We wrześniu uczniowie zaczną naukę w pięknych salach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Remont w Szkole Podstawowej nr 8 idzie pełną parą. We wrześniu uczniowie zaczną naukę w pięknych salach

Kielce / 12 sierpnia 2019 / Tekst

Od kilku tygodni trwają prace remontowe w Szkole Podstawowej numer 8 w Kielcach. Pieniądze na ten cel zebrali rodzice, którzy w porozumieniu z dyrekcją placówki ogłosili zbiórkę na jednym z portali internetowych. Udało im się zebrać prawie osiem tysięcy złotych. Resztę dołoży Miasto.

Problem Szkoły Podstawowej numer 8, która mieści się przy ulicy Wrzosowej w Kielcach, trwa od kilkunastu lat. Placówkazajmuje mały budynek, z trudem radząc sobie z dużą liczbą dzieci. Nauka odbywa się w ośmiu ciasnych salach, a pracowni fizycznych, muzycznych i chemicznych nie ma z powodu braku miejsca. W łazienkach składowane są przedmioty na szkolne zajęcia wychowania fizycznego, odbywające się w sali, którą trudno nazwać gimnastyczną z powodu jej rozmiarów. Na dodatek szkoła nie jest podłączona do miejskiej ciepłowni, a kuchnia ogrzewana jest koksem wrzucanym pod fajerki. Dzięki pomocy urzędników udało się znaleźć nową siedzibę dla szkoły - Zespół Szkół Informatycznych przy ulicy Hauke-Bosaka. Jednak w placówce konieczny był remont, a na przeprowadzenie go w całości Miasto nie miało pieniędzy. Stąd wziął się pomysł na zorganizowanie zbiórki publicznej i wyremontowanie sal przed rozpoczęciem roku szkolnego.

- Prace remontowe rozpoczęły się 22 lipca i będą przeprowadzone na razie na jednym piętrze. Taką decyzję podjęliśmy wspólnie z wykonawcami i Urzędem Miasta. W szkole pracują dwie ekipy, które malują sale, wymieniają oświetlenie, remontują częściowo jedną łazienkę, wymieniają parapety, zabezpieczają okna; będą też wymieniać drzwi we wszystkich salach. Mamy bardzo mało czasu, dlatego na razie prace zakończą się na tym etapie - mówi Urszula Dulnik, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 8. W pracach pomagają dozorcy i konserwatorzy zatrudnieni w szkole oraz rodzice, którzy sprzątają na bieżąco po remoncie.

Remont piętra zakończy się tak, aby we wrześniu dzieci z klas 4 do 8 rozpoczęły naukę w odświeżonych salach lekcyjnych. Młodsi uczniowie pozostaną w starym budynku. - Prace, które założyliśmy, idą zgodnie z planem. Do końca sierpnia zostaną powieszone tablice i przygotowane pomoce naukowe, żeby dzieci we wrześniu zaczęły w nich lekcje - dodaje Piotr Kozłowski, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach.

Dalszy remont na kolejnym piętrze będzie prowadzony we wrześniu. - Odetniemy drugie piętro, żeby uczniowie tam nie wchodzili i żeby prace mogły być kontynuowane. To piętro będzie remontowane do września przyszłego roku. oprócz tego w tym roku rozpoczniemy też remont kuchni, za który będzie odpowiadał wydział inwestycyjny urzędu Miasta Kielce. Kuchnia będzie się mieścić na parterze - informuje dyrektor Dulnik.

Całkowite koszty remontu nie zostały jeszcze dokładnie oszacowane. Pieniądze, które udało się zebrać podczas zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na dopłatę do remontu pierwszego piętra. Zbiórka prowadzona pod adresem https://zrzutka.pl/9cpdcw potrwa do końca sierpnia.

ZOSTAW KOMENTARZ