Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Rekordowe Targi MSPO. Przez napiętą sytuację międzynarodową

piątek, 28 sierpnia 2015 09:52 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Przeszło 500 wystawców, ponad 27 tys. m² powierzchni ekspozycji, najnowocześniejszy sprzęt militarny z całego świata. 1 września w Targach Kielce rozpoczyna się XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

 

Targi MSPO i towarzyszące im XXI Międzynarodowe Targi Logistyczne Logistyka znów będą rekordowe. Do Kielc zjedzie 543 wystawców z 29 krajów. W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy przyjechało 490 delegacji to wzrost o 14%. Oprócz Polski najliczniej będą reprezentowane Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja. Jednak nie zabraknie gości z tak odległym zakątków jak Korea Południowa czy Japonia. – Zainteresowanie spowodowane jest napiętą sytuacją na Ukrainie, ale również modernizacją Wojska Polskiego. Mamy obecnie armię zawodową, która potrzebuje nowoczesnego sprzętu – tłumaczy Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

A takiego na pewno będzie pod dostatkiem. Na ekspozycji pojawi się sześć śmigłowców, w tym Boeing AH-64 Apache, który jest podstawowym śmigłowcem szturmowym wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych. Na zwiedzających będzie czekać również symulator F-35 wartego 100 mln dolarów myśliwca V generacji czy tureckie śmigłowce T-129 ATAK. – Targi to przede wszystkim miejsce zawierania kontaktów. Dla polskiej kadry dowódczej to właściwie jedyna okazja żeby zobaczyć sprzęt, o który czasem zabiegają u swoim przełożonych – dodaje Mochoń. XXIII Targi MSPO odbędą się w dniach 1-4 września.

Bilet kosztuje 80 zł, wraz z katalogiem – 100 zł. Na wystawę mogą wejść tylko osoby pełnoletnie. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO