Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Rekordowa rekrutacja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Rekordowa rekrutacja

10 lipca 2018 / Tekst

Zakończył się nabór na kieleckie uczelnie. Rekordową rekrutację odnotowano na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W internetowym systemie naboru wzięło udział prawie 9 tysięcy osób.

O 123 osoby więcej niż w 2015 roku zapisało się na UJK, co czyni tegoroczny nabór, najlepszym w tym dziesięcioleciu. Na studia stacjonarne zarejestrowało sie prawie 7,5 tys. chętnych. - 9 lipca zakończyła się rekrutacja internetowa na Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i odnotowaliśmy rekordową liczbę osób zarejestrowanych. Na ten dzień nie było takiej rekrutacji przez ostatnie kilkanaście lat. Największą popularnością cieszy się kierunek lekarski, gdzie o jedno miejsce ubiegają się 42 osoby. Dużo chętnych jest na kosmetologię, ponad 9 osób na jedno miejsce, a na dietetykę i kryminologię 8 - mówił Piotr Burda, rzecznik prasowy UJK. Dużym zainteresowaniem na kieleckim uniwersytecie cieszą się kierunki humanistyczne, szczególnie historia, na której na jedno miejsce przypadają dwie chętne osoby.

Zjawiskiem, które zostało zaobserwowane podczas rekrutacji, to fakt, że tylko 48 proc. chętnych pochodzi z województwa świętokrzyskiego. Dodatkową informacją jest to, że kielecką uczelnię wybrało 200 obcokrajowców.

Udaną rekrutację zakończyła również Politechnika Świętokrzyska. Kielecką uczelnię wybrało ok. 1600 osób dla których przygotowano ok. 1200 miejsc. - W rekrutacji utrzymujemy się na stałym poziomie na przestrzeni kilku lat. Jeżeli chodzi o najbardziej oblegane kierunki, to nie różnią się one od tych, które cieszą się popularnością od lat. Można tutaj wymienić informatykę, budownictwo, ekonomię, automatykę i robotykę, geodezję i kartografię no i oczywiście architekturę - mówił prorektor Politechniki Świętokrzyskiej, Artur Maciąg.

Obie kieleckie uczelnie 11 lipca opublikują listy przyjętych. Następnie od 12 lipca na Politechnice Świętokrzyskiej ruszy rekrutacja uzupełniająca. Natomiast Uniwersytet Jana Kochanowskiego drugi nabór rozpocznie 20 lipca i potrwa on do 17 września.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna