Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Radny Braun zapytał o rozbudowę skateparku. Jaką dostał odpowiedź?

środa, 27 listopada 2019 17:06 / Autor: Piotr Natkaniec
Fot. Bartłomiej Piwoński
Piotr Natkaniec

W 2020 roku minie dziesięć lat od momentu, gdy otwarto kielecki skatepark przy Kadzielni. Jedyne tego typu miejsce w Kielcach - o czym pisaliśmy już dwukrotnie -  z każdym rokiem niszczeje, a szanse na jego przebudowę są niewielkie.

Pisaliśmy również o tym, iż kielecka młodzież od lat apeluje o remont skateparku. Wygląda jednak na to, że obecne władze miasta nie widzą wielkiej potrzeby inwestowania w to miejsce. Dowodem jest odpowiedź wiceprezydenta Kielc, Arkadiusz Kubca na interpelację radnego Platformy Obywatelskiej, Michała Brauna. Radny zaapelował o budowę miniramp dla najmłodszych, na co otrzymał pismo następującej treści:

„Wiosną 2017 odtworzono minirampę, konsultując to z przedstawicielami środowiska kieleckich skaterów. Zastosowano technologię betonu torkretowanego co gwarantuje większą trwałość niż konstrukcji sklejkowych. Koszt odtworzenia takiej przeszkody wyniósł w 2017r. 146 tys. zł. W miarę dostępnych środków finansowych odbudowane mogą zostać kolejne przeszkody (np. murek z gapem) lub dostawione małe elementy prefabrykowane”.

Kiedy mogą zostać odbudowane kolejne elementy? Tego nie wiadomo, ale na pewno nie w przyszłym roku, bo takiej pozycji nie znajdziemy w projekcie budżetu na 2020 rok.

 Nie ma też co liczyć na poważniejszą rozbudowę skateparku. Według władz miasta problemem jest nie tyle wielkość samego obiektu, tylko brak innych tpodobnych w pozostałych częściach miasta.

„Rozbudowa skateparku poza istniejącą płytą betonową to duże przedsięwzięcie, na które muszą być zabezpieczone znacznie większe środki finansowe i dopełnione procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę”, dowiadujemy się z pisma przesłanego do radnego.

Władze miasta zwracają uwagę, że w tegorocznym budżecie obywatelskim pojawił się projekt budowy skateparku na terenie osiedla Ślichowice. Szacowany koszt obiektu wynosił 1 mln zł. Zbyt mała liczba oddanych na niego głosów (866) sprawiła, że projekt, niestety, nie będzie zrealizowany.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO