Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Radni sprawdzili KPT. Będzie speckomisja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Radni sprawdzili KPT. Będzie speckomisja

Kielce / 13 maja 2019 / Tekst

Zakończyła się kontrola radnych w Kieleckim Parku Technologicznym. Pytań jest na tyle dużo, że prawdopodobnie powstanie speckomisja.

Kontrolę w KPT przeprowadzali Katarzyna Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej oraz Maciej Bursztein z Projektu Świętokrzyskie-Bezpartyjny i Niezależny. Swoimi wnioskami podzielili się na piątkowej komisji rewizyjnej. Jedna z uwag dotyczyła funkcjonowania firmy Marbach, która wcześniej miała fabrykę na Malikowie, a przeniosła się do strefy zarządzanej przez KPT. - Czy przeprowadzka spowodowała obniżenie dochodów miasta z tytułu podatków? - pytała Katarzyna Czech- Kruczek.

Do sprawy odniosła się p.o. dyrektora KPT, Justyna Lichosik. - Marbach dostał wypowiedzenie najmu hali i rozważali wyprowadzkę z Kielc. Ówczesny prezydent zaproponował im miejsce u nas. To, że udało się ich zatrzymać w Kielcach, uważam za sukces. Kupili teren od miasta, zatrudniają ponad 40 osób i wybudowali halę o powierzchni dwóch tysięcy metrów - mówiła.

To jednak nie przekonało radnych, którzy zaproponowali powołanie speckomisji w sprawie działalności KPT. - Ze względu na przeprowadzone kontrole dotyczące wykonania budżetu za 2018 rok pojawiły się dodatkowe pytania. Kontrola trwała dwa miesiące, a radni poprosili o kolejne dokumenty i nie otrzymali satysfakcjonującej odpowiedzi. Pytań jest bardzo dużo i chcemy uzyskać na nie odpowiedzi. To tego będzie służyć komisja doraźna - tłumaczy Piotr Kisiel.

ZOSTAW KOMENTARZ