Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Radni przekazali pieniądze. Co dalej z przetargiem „śmieciowym”?

poniedziałek, 20 lipca 2020 14:44 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dodatkowe dziesięć milionów złotych na przetarg dotyczący wywozu śmieci w Kielcach przekazali radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Sprawa budziła wiele kontrowersji ze względu na znacznie większą kwotę realizacji, niż zakładano.

– Postępowanie przetargowe trwało długo. Już w ubiegłym roku przygotowywaliśmy się do zmian w prawie i wiedzieliśmy, że sporo się zmieni. Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia z radnymi. W styczniu było wiadome, że wartości będą znacznie wyższe i mogą to być kwoty większe nawet o 40 procent. – tłumaczy Agata Binkowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska.

Przypomnijmy, że najtańsza oferta wyłoniona w przetargu była o dziesięć milionów złotych wyższa, niż środki przewidziane w budżecie miasta. Wybrana została propozycja firmy Eneris w wysokości 45,5 miliona złotych. Pieniądze mają być przekazywane czterech kolejnych latach. W tym roku - 1,4 miliona złotych.

–  Chcemy podpisać umowę do 31 lipca. Ustalenia przetargowe mówią o 60 dniach, jakie ma wykonawca do dostosowania się do realizacji usługi. Ponieważ najprawdopodobniej będzie to Eneris, czyli firma, która wywozi śmieci w Kielcach, to będziemy negocjować skrócenie tego czasu – dodaje dyrektor Binkowska.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO