Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Radni prezydenta sprzeciwiają się jego decyzji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Radni prezydenta sprzeciwiają się jego decyzji

Kielce / 18 lutego 2019 / Tekst

Kolejne spięcie w obozie radnych Projektu Świętokrzyskie. Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański opublikował na swoim profilu na Facebook'u mocne oświadczenie, w którym broni zwolnionego w czwartek dyrektora Domu Środowisk Twórczych Ryszarda Pomorskiego. Pod listem podpisali się także Katarzyna Kwietniak, Jarosław Bukowski, Joanna Litwin i Anna Kibortt.

Oto treść oświadczenia:

"Wspólnie z Joanna Litwin, Katarzyna Kwietniak, Anna Kibortt oraz Jarek Foka Bukowski podpisaliśmy dziś list do prezydenta Kielc Bogdana Wenty wyrażający sprzeciw wobec dyscyplinarnego zwolnienia z pracy dyrektora DŚT Ryszarda Pomorskiego. Kształtowanie polityki kadrowej jest świętym prawem prezydenta, ale ten przywilej nie może być realizowany w oderwaniu od interesów miasta i jego społeczności, procedur określonych w przepisach oraz dobrego obyczaju. Niestety, w przypadku zwolnienia dyscyplinarnego dyrektora DŚT zlekceważono wszystkie te trzy kardynalne zasady…

1. O wkładzie dyrektora w rozwój życia kulturalnego w Kielcach można mówić w samych superlatywach – to kwestia, która nie podlega żadnej dyskusji. Najlepszą recenzją pracy dyrektora DŚT są tłumy na organizowanych w Pałacyku Zielińskiego wydarzeniach kulturalnych.

2. Moim zdaniem - przyznaję to ze smutkiem po analizie dokumentów - decyzja o zwolnieniu w trybie dyscyplinarnym była pochopna.

3. Wreszcie dotykamy kwestii pogwałcenia dobrego obyczaju. Jak dotąd wprowadzane zmiany personalne przebiegały w sposób aksamitny na zasadzie porozumienia stron, choć wielu kielczan w stosunku do dyrektorów niektórych instytucji oczekiwało działań bez przesadnej kurtuazji.

Tymczasem w przypadku dyrektora DŚT zastosowano opcję atomową, cięcie piłą bez znieczulenia. Dlaczego? Czym Ryszard Pomorski zasłużył sobie na to, by potraktowano go jak winnego wszelkiemu złu w Kielcach? Czy waga rzekomo popełnionych przez dyrektora zaniedbań jest większego kalibru niż błędy, których przez lata dopuścili się dyrektorzy zwolnieni w koncyliacyjnym trybie? Wątpliwości w tej sprawie jest więcej niż odpowiedzi. Aby rzetelnie i uczciwie ocenić pracę Ryszarda Pomorskiego – tak jak i innych dyrektorów – należałoby przeprowadzić niezależny audyt i dopiero na tej podstawie podejmować stosowne decyzje. Na dziś sprzeciwiam się dyscyplinarnemu zwolnieniu Ryszarda Pomorskiego. Robię to w imię zasad oraz w poczuciu obowiązku ochrony głoszonych przez nas w trakcie kampanii wyborczej wartości. Wartości, które muszą nam wciąż przyświecać jako naczelna obietnica złożona przed kielczanami. Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce, zwykły kielczanin"

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna