Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Radni chcą stworzyć nową stronę internetową miasta

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Radni chcą stworzyć nową stronę internetową miasta

19 marca 2019 / Tekst

Radni Projektu Świętokrzyskie przedstawili propozycję nowej strony internetowej Urzędu Miasta. Zdaniem radnych obecna strona jest niefunkcjonalna i niedostosowana do potrzeb odbiorców.

– Kielce potrzebują nowego, dobrego wizerunku dlatego chcemy stworzyć nową stronę. O ile świętokrzyskie kojarzy się w Polsce w miarę dobrze, to samo miasto Kielce nie do końca. Musimy to zmienić. Popracować m.in. nad logotypem, zbudować wizerunek i szeroko go promować – mówił Maciej Bursztein, kielecki radny, inicjator stworzenia nowej strony. – Obecna strona jest fatalną wizytówką miasta. Na nowej witrynie moglibyśmy dodać nowe funkcjonalności np. obsługę petenta przez ineternet. Mnóstwo osób korzysta obecnie z interneu na telefonach i tabletach, dlatego nowa odsłona musi być dostosowana do urządzeń mobilnych - uzupełnia radny.

Przemysław Durlik, autor koncepcji nowej strony, podkreślił, że obecna strona jest mało czytelna. – Osoby, które chcą na niej coś znaleźć muszą się bardzo natrudzić, dlatego, że większość informacji chowa się pod natłokiem grafik, tekstów i slajderów i ikon. Strona jest przestarzała, najlepiej usunąć ją w całości i stworzyć nową – dodał specjalista.

Projekt strony jest prosty jeśli chodzi o konstrukcję i czytelny dla użytkowników. Dominują na nim żółto-czerwone kolory nawiązujące do herbu Kielc.

– Z obecnej strony korzysta się bardzo źle. Gdyby strona była intuicyjna i dobrze skonstruowana, to nie zgłosiłoby się tylu radnych chętnych do współpracy przy zmianie jej – podkreślił Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta. – Nie będzie problemu aby wygospodarować środki z budżetu miasta, które pokryją koszty związane z powstaniem nowej witryny. W planach jest również pozyskane pieniędzy z funduszy europejskich – uzupełnił Suchański.

 Interpelacja w sprawie powstania nowej strony zostanie złożona w środę na ręce prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

ZOSTAW KOMENTARZ