Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Radni chcą stworzyć nową stronę internetową miasta

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Radni chcą stworzyć nową stronę internetową miasta

19 marca 2019 / Tekst

Radni Projektu Świętokrzyskie przedstawili propozycję nowej strony internetowej Urzędu Miasta. Zdaniem radnych obecna strona jest niefunkcjonalna i niedostosowana do potrzeb odbiorców.

– Kielce potrzebują nowego, dobrego wizerunku dlatego chcemy stworzyć nową stronę. O ile świętokrzyskie kojarzy się w Polsce w miarę dobrze, to samo miasto Kielce nie do końca. Musimy to zmienić. Popracować m.in. nad logotypem, zbudować wizerunek i szeroko go promować – mówił Maciej Bursztein, kielecki radny, inicjator stworzenia nowej strony. – Obecna strona jest fatalną wizytówką miasta. Na nowej witrynie moglibyśmy dodać nowe funkcjonalności np. obsługę petenta przez ineternet. Mnóstwo osób korzysta obecnie z interneu na telefonach i tabletach, dlatego nowa odsłona musi być dostosowana do urządzeń mobilnych - uzupełnia radny.

Przemysław Durlik, autor koncepcji nowej strony, podkreślił, że obecna strona jest mało czytelna. – Osoby, które chcą na niej coś znaleźć muszą się bardzo natrudzić, dlatego, że większość informacji chowa się pod natłokiem grafik, tekstów i slajderów i ikon. Strona jest przestarzała, najlepiej usunąć ją w całości i stworzyć nową – dodał specjalista.

Projekt strony jest prosty jeśli chodzi o konstrukcję i czytelny dla użytkowników. Dominują na nim żółto-czerwone kolory nawiązujące do herbu Kielc.

– Z obecnej strony korzysta się bardzo źle. Gdyby strona była intuicyjna i dobrze skonstruowana, to nie zgłosiłoby się tylu radnych chętnych do współpracy przy zmianie jej – podkreślił Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta. – Nie będzie problemu aby wygospodarować środki z budżetu miasta, które pokryją koszty związane z powstaniem nowej witryny. W planach jest również pozyskane pieniędzy z funduszy europejskich – uzupełnił Suchański.

 Interpelacja w sprawie powstania nowej strony zostanie złożona w środę na ręce prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna